FB TW PIN NWS
BioRank 394

Abdülkadir Selvi

Doğum tarihi : ??.??.1964
Abdülkadir Selvi kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Abdülkadir Selvi doğum yeri : Yıldızeli, Sivas

Abdülkadir Selvi Biyografisi

2011’den bu yana Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürüten Abdülkadir Selvi 31 Mart 2016 tarihinde ayrıldı.

Abdülkadir Selvi, 1964 yılında Sivas Yıldızeli’nde doğmuştur. Fatma Kaya adında ablası vardır. İlkokul ve lise yıllarını da Sivas’ta geçirmiştir. Üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Metalurji Bölümü’nde tamamladı. Bu esnada da birçok gazete ve dergide editörlük yapmıştır.

Abdülkadir Selvi, Yeni Nesil ve Yeni Asya gazetelerinde çalıştı, sonra da 1992 ve 2000’li yıllarda yayın yapmış olan İstanbul merkezli HBB TV’de muhabir ve haber müdürü olarak görev yaptı. HBB TV’de “Politika Gündemi” isimli programı hazırlayarak sundu.

Ardından TGRT’de Ankara Haber Müdürlüğü görevinde bulundu. 2001 yılında Yeni Şafak Gazetesi’ne haber müdürü olarak geçti ve gazetenin Ankara Temsilcisi oldu.

Abduülkadir Selvi, Erhan Seven ile birlikte Muhsin Yazıcıoğlu’nu anlatan “İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına : Alperen” adlı kitabın yazarlığını yaptı.

Abdülkadir Selvi, evlidir. 3 çocuğu vardır.

Abdülkadir Selvi, 3 Nisan 2016 tarihinden itibaren Hürriyet gazetesinde yazılarına devam edecek.

Kitapları :
2009 - İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına : Alperen (Erhan Seven ile birlikte)
2010 - İçimizdeki Gladio ile yüzleşmek
2011 - Ateşten Yıllar : Siyasette Said Nursi Tartışması


Kaynak:Biyografi.info

Abdülkadir Selvi kitapları

Tüm Abdülkadir Selvi kitapları

Abdülkadir Selvi için yapılan aramalar

Abdülkadir Selvi, Abdülkadir Selvi biyografi, Abdülkadir Selvi hayatı, Abdülkadir Selvi özgeçmişi, Abdülkadir Selvi hakkında, Abdülkadir Selvi doğum yeri, Abdülkadir Selvi fotoğraf, Abdülkadir Selvi video, Abdülkadir Selvi resim, Abdülkadir Selvi kimdir?, Abdülkadir Selvi kaç yaşında?, Abdülkadir Selvi nereli, Abdülkadir Selvi memleketi