FB TW PIN NWS
BioRank 890

Zeynep Doruk

Doğum tarihi : ??.??.1984
Zeynep Doruk kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Şarkıcı
Zeynep Doruk doğum yeri : İstanbul

Zeynep Doruk Biyografisi

Zeynep Doruk'un 8 şarkılık “Unutmasınlar” adlı albümü 23 Ağustos 2019 tarihinde çıktı.

Zeynep Doruk, 1984 yılında İstanbul'da doğmuştur. Babası Ustun Doruk, annesi ise profesyonel manken Neslihan Danışman Doruk’dur. İstanbul'da İtalyan Lisesini bitirdikten sonra 2 yıl boyunca Roma'da bulunan "La Sapienza" Üniversitesi Edebiyat Fakultesi Muzik ve Gosteri Sanatları bölümünde okudu. İtalya’daki okuldan sonra İstanbul’a geldi ve tam burs kazanarak Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümüne girdi. 2009 yılında ikincilikle mezun oldu.

Zeynep Doruk, 16 yaşından itibaren 3 sene boyunca her yaz Amerika’daki New Hampshire University- School of Music'in yaz kamplarında okuyarak müzik öğrenmeye başladı.

Profesyonel müzik yaşantısına 2005 yılında Attila Özdemiroğlu, Uğur Başar ve Garo Mafyan'ın önderliğindeki İstanbul Gelişim Orkestrası solisti olarak başlayan Zeynep Doruk, 4 yıl İstanbul Gelişim solisti olarak çalıştı. Bu sıralarda oyunculuğa da merak sardı ve 39 bölüm "Hayat Bilgisi" dizisinde Aslı karakterini canlandırdı.

Daha sonra 2007 yılında çekimlerine Bozcaada'da başlanan ve İstanbul'da devam eden "Sessiz Gemiler" adlı dizisinde 21 bolüm oynadı. 2008 yılında 1 yıl boyunca Ajda Pekkan'ın vokalistliğini yaptı. Zeynep Doruk, daha sonra Yalın'ın vokalistliğini yaptı. 2010 yılında Sertab Erener'in vokalistliğini yapmaya başladı.

Zeynep Doruk, 2009 yılında katıldığı “var mısın yok musun” yarışma programından 125 bin liralık ödül kazanmıştır.

2009 yılında, "Canını Sevdiğimin İstanbul"u adlı türkiye'nin ilk kriminal komedi dizisinde polis memuru zeynep demiralp'i oynamıştır.

Zeynep Doruk, kendi grubu ile Frankie İstanbul, Moda Deniz Kulübü, Les Ottomans-Jazz & More’da düzenli olarak sahne aldı; beş yıl yaz aylarında Elio Sedef’te sahne alıyor. Bunun yanı sıra, mekanlar, kurumsal geceler ve özel organizasyonlarda sahne almaya devam ediyor. Zeynep Doruk’un ilk albümü “Unutmasınlar”, 2019 Ağustos ayında MEYPOM etiketiyle yayınlandı.

Zeynep Doruk'un 8 şarkılık “Unutmasınlar” adlı albümündeki sürpriz, Ajda Pekkan’ın stüdyoda seslendirdiği ancak hiçbir albümünde yer almayan, Fikret Şeneş’in sözlerini yazdığı “Kim Derse Ki” adlı şarkının dışında Zeynep Doruk’ait beş şarkı daha yer alıyor.

“Hayat Bilgisi”, “Sessiz Gemiler”, “Seksenler” gibi dizilerde rol aldı, birçok reklam filminin jingle’larını seslendirdi.

Albümleri :
2019 - Unutmasınlar
2010 - Arka Pencere (Zeynep Doruk, Nino Varon, Ufuk Akyıldız birlikte)

Filmleri ve Dizileri :
2012 - Seksenler (Sueda) (Tv Dizisi)
2009 - Canını Sevdiğimin İstanbul (polis memuru Zeynep Demiralp) (Tv Dizisi)
2007 - Sessiz Gemiler (21 bölüm) (ceren) (Tv Dizisi)
2003 - 2004 -Hayat Bilgisi (39 bölüm) (Aslı) (Tv Dizisi)

Müzik :
Acayip Hikayeler (jenerik müziği) (Tv Dizisi)
TiViBu, (jingle) (reklam)
Profilo, (jingle) (reklam)
Eti, (jingle) (reklam)
IKEA, (jingle) (reklam)
Evmanya (jingle) (reklam)


Kaynak:Biyografi.info

Zeynep Doruk albümleri

Tüm Zeynep Doruk albümleri

Zeynep Doruk için yapılan aramalar

Zeynep Doruk, Zeynep Doruk biyografi, Zeynep Doruk hayatı, Zeynep Doruk özgeçmişi, Zeynep Doruk hakkında, Zeynep Doruk doğum yeri, Zeynep Doruk fotoğraf, Zeynep Doruk video, Zeynep Doruk resim, Zeynep Doruk kimdir?, Zeynep Doruk kaç yaşında?, Zeynep Doruk nereli, Zeynep Doruk memleketi , Zeynep Doruk albümleri