FB TW PIN NWS
BioRank 1109

Yusuf Demirkol

Doğum tarihi : 03.Ocak.1980
Yusuf Demirkol kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Müzisyen
Yusuf Demirkol doğum yeri : Ankara

Yusuf Demirkol Biyografisi

Zakkum grubunun solisti, gitaristi ve bestecisidir.

Yusuf Demirkol, 3 Ocak 1980 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Liseyi Ankara’da bitirdikten sonra 1997 yılında Kıbrıs'a yerleşti. 2 yıl sonra tekrar Ankara’ya döndü.

1999 yılında Cem Senyücel ve Eren Parlakgümüş ile birlikte “Raindog” adlı müzik grubu kurdular. İlk olarak Sinema Bar'da sahne aldılar. Ankara barlarında müzik yaptılar. Emre Yılmaztürk 2003 senesinde guruba katıldı. Ankara ’da Raindog olarak ünlendiğinde ağırlıklı olarak İngiliz grupların şarkılarını içeren bir repertuarla sahneye çıkıyorlardı. Daha sonra kendi yazdıkları Türkçe sözlü parçaları kaydedip bu gurubun adını 2007 yılında “Zakkum” olarak değiştirdiler ve ilk albümleri ‘Zehr-i Zakkum’u yayınladılar.

2005 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü'nden lisans eğitimini tamamlayarak mezun oldu. Ardından yüksek lisansını da yaptı.

2009 yılında askerliğini kısa dönem olarak Mersin, Taşucu’nda 5 ay yaptı.

2011 yılında ikinci albümleri ‘13’ü piyasaya sürdü. ‘Yüzük’ adlı çıkış parçalarından sonra ‘Anason’ adlı parçalarına klip çekildi.

Albümleri:
2007 - Zehr-i Zakkum
2011 - 13
2012 - Ben Böyle Değildim
2013 - Hergün Sonbahar

Klipleri :
"Ah Çikolata"
"Zehr-i Zakkum (düet Teoman)"
"Ahtapotlar"
"Hipokondriyak"
"Anlıyorsun"
"Yüzük"
"Anason"
"Ahtapotlar (Akustik)"
"Ben Böyle Değildim"
"Ben Ne Yangınlar Gördüm"
"Her Gün Sonbahar"
"Gidiyorum Yolcu Et"
"Gökyüzünde"


Kaynak:Biyografi.info

Yusuf Demirkol için yapılan aramalar

Yusuf Demirkol, Yusuf Demirkol biyografi, Yusuf Demirkol hayatı, Yusuf Demirkol özgeçmişi, Yusuf Demirkol hakkında, Yusuf Demirkol doğum yeri, Yusuf Demirkol fotoğraf, Yusuf Demirkol video, Yusuf Demirkol resim, Yusuf Demirkol kimdir?, Yusuf Demirkol kaç yaşında?, Yusuf Demirkol nereli, Yusuf Demirkol memleketi , Yusuf Demirkol albümleri