FB TW PIN NWS
BioRank 5386

Yılmaz Öztürk

Doğum tarihi : ??.??.1981
Yılmaz Öztürk kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Aşçı
Yılmaz Öztürk doğum yeri :

Yılmaz Öztürk Biyografisi

Yılmaz Öztürk, 1981 yılında doğmuştur.
1998 yılında aşçılık mesleğine Ankara’da başlayan Yılmaz Öztürk, 1999 ve 2007 yılları arasında Türkiye’nin bilinen mutfaklarında çalıştı.

Yılmaz Öztürk, üyesi olduğu “Chaine des Rotisseurs”ün, 2004 yılı Genç Aşçılar Yarışması’nda Gümüş Madalya aldı. 2007 - 2010 yılları arasında Kayra Wine Academy ve Nars Ilıca’da Mutfak Şefi olarak görev yaptı.

Yılmaz Öztürk, 2014 yılında İzmir, Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Fakültesinde eğitmenlik yaptı.

2012 yılında İzmir, Alaçatı’da L’Escargot Restaurant’ı kurdu. 2017 yılında İstanbul'a dönerek Mürver Restaurant’ın şefi oldu. MasterChef yarışmasına konuk jüri olarak katıldı. TRT Belgesel'de yayımlanan 'Açık Ateş' programını hazırlayıp, sundu.

Yılmaz Öztürk, evlidir ve bir kızı vardır.

14 Haziran 2023 tarihinde TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef All Star 2023'ün ilk bölümünde Jüri olarak görev Yapan Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna İle Somer Sivrioğlu'nun Avustralya'da olduğu için programda yer almadığından onun yerine konuk şef olarak Yılmaz Öztürk katıldı.

Kaynak:Biyografi.info

Yılmaz Öztürk için yapılan aramalar

Yılmaz Öztürk, Yılmaz Öztürk biyografi, Yılmaz Öztürk hayatı, Yılmaz Öztürk özgeçmişi, Yılmaz Öztürk hakkında, Yılmaz Öztürk doğum yeri, Yılmaz Öztürk fotoğraf, Yılmaz Öztürk video, Yılmaz Öztürk resim, Yılmaz Öztürk kimdir?, Yılmaz Öztürk kaç yaşında?, Yılmaz Öztürk nereli, Yılmaz Öztürk memleketi