FB TW PIN NWS
BioRank 7160

Yiğit Zeki Öztürk

Doğum tarihi : ??.??.1952
Yiğit Zeki Öztürk kaç yaşında : 72
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi
Yiğit Zeki Öztürk doğum yeri : Burdur

Yiğit Zeki Öztürk Biyografisi

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanıdır.

Yiğit Zeki Öztürk, 1952 Yılında Burdur’da doğmuştur.

1952 Yılında Burdur’da doğmuştur. Evli ve iki erkek çocuk babasıdır. İlk ve Orta Eğitimini Burdur’da tamamlamıştır. Bursa iktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitirmiştir. Ayrıca, Konservatuvar eğitimi almış olup, T.H.M. Bölümünü bitirmiştir. Değişik dallarda, konularda da sertifikaları vardır.

Yedi farklı Bakanlıkta çalışmış ve çeşitli birimlerinde üst düzey görevlerde bulunmuştur. Çeşitli, Özel Sektörlerde yöneticilik yapmıştır, Suudi Arabistan, Amerikan ve Türk Ortaklı bir firmada 3 yıl Genel Koordinatörlük görevinde bulunmuştur.

En son görev yeri olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından başarılı çalışmaları nedeniyle takdirname alarak emekli olduktan sonra aktif siyasette yerini almıştır. Dört dörtlük Cumhuriyet ve Atatürk çocuğudur. İlkesi, çizgisi, yolu Atatürk'tür. Çağdaş, laik, modern, yenilikleri seven ve açık bir liderdir. Ülkenin gençlerle, kadınlarla ikbale erişeceğine inanan, geçliğin önünü açan ve değer veren bir liderdir.

Doğru Yol Partisinin (DYP) İlk kurucularından olan Yiğit Zeki Öztürk, Antalya il Başkanlığını kurmuş bu görevini de 3 yıl sürdürmüştür. DYP'nin G.İ.K. üyeliğine seçilerek 2 yıl Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. DYP, Misyon ve Vizyonundan, amaç ve ilkelerinden, halktan, uzaklaşınca istifa ederek ayrılmıştır.

2012 yılında Hak Ve Adalet Partisini (Hap) Kurmuştur. Genel Başkanıdır. Parti 2014 Türkiye yerel seçimleri'ne katılmamış olup, 2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi'nde ise Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleyeceğini açıkladı.

7 Haziran 2015 seçimlerine birlikte girme kararı aldıktan sonra Ahmet Özal'ın Ana Partisi ile Hak ve Adalet Partisi 18 Şubat 2015 tarihinde birleşerek Hak ve Adalet Ana Parti adını almıştır.

Kaynak:Biyografi.info

Yiğit Zeki Öztürk için yapılan aramalar

Yiğit Zeki Öztürk, Yiğit Zeki Öztürk biyografi, Yiğit Zeki Öztürk hayatı, Yiğit Zeki Öztürk özgeçmişi, Yiğit Zeki Öztürk hakkında, Yiğit Zeki Öztürk doğum yeri, Yiğit Zeki Öztürk fotoğraf, Yiğit Zeki Öztürk video, Yiğit Zeki Öztürk resim, Yiğit Zeki Öztürk kimdir?, Yiğit Zeki Öztürk kaç yaşında?, Yiğit Zeki Öztürk nereli, Yiğit Zeki Öztürk memleketi