FB TW PIN NWS
BioRank 338

Bilal Erdoğan

Doğum tarihi : 23.Nisan.1981
Bilal Erdoğan kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : İş adamı
Bilal Erdoğan doğum yeri : İstanbul

Bilal Erdoğan Biyografisi

Necmettin Bilal Erdoğan, 23 Nisan 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Emine Erdoğan, babası T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ahmet Burak Erdoğan (d.1979) , Sümeyye Erdoğan (d.1985), Esra Erdoğan (d.1981) adlarında kardeşleri vardır.
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden 1999 yılında mezun olduktan sonra ABD’ye Üniversite okumaya gitti. Bilal Erdoğan, 2003’te Harvard Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi mastırını yaptı. Kasım 2004’ten itibaren Dünya Bankası’nda stajyer olarak çalışmaya başladı. Stajını tamamlayınca Washington‘un önde gelen araştırma kuruluşlarından Brookings Institute‘de araştırma görevlisi olarak iş başı yaptı.

2005'te Washington yakınlarında, Maryland eyaletinin College Park'taki Colesville RD'de mortgage'a girdi, 261.5 bin dolara daire aldı.

Bilal Erdoğan, ticarete ilk adımını 2006 yılında attı. Atagold şirketine kardeşi Burak Erdoğan’ın eşi Sema Erdoğan ile birlikte yüzde 50 hisseyi alarak ortak oldu.

Bilal Erdoğan, 2008’de ise kozmetik sektörüne adım attı. Ruj, fondöten, kırışık önleyici kremleri ithal ederek pazarlayan Maye Dış Ticaret Limited Şirketi’ne ortak oldu. Bilal Erdoğan'ın buradaki ortaklık oranı yaklaşık yüzde 25. Maye, ABD’li makyaj malzemesi üreticisi Bellapierre Cosmetics’in ürünlerini Türkiye’de satıyor. Bellapierre, satışlarını alışveriş merkezlerine kurduğu stantlarda yapıyor.Türkiye'de firmanın internet sitesindeki bilgilere göre, İstanbul'da Historia, Flyinn ve Cevahir (2 tane), Bursa'da Zafer Plaza ve Korupark, Muğla'da ise Marmaris ve Oasis adlı alışveriş merkezlerinde toplam 8 standı bulunuyor.

1 Temmuz 2009 tarihinde 21 gün yapacağı döviz bedelli askerlik için Burdur 58. Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı’na teslim oldu.

Burdur'da bedelli askerliğini yaparak terhis olduktan sonra; 22 Ağustos 2009 tarihinde “Doruk Izgara Limited Şirketi”adı ile ortak olduğu fırıncılık, tabldot yemek ve turizm organizasyonu işine girdi. Bu şirkette Bilal Erdoğan 120 bin TL ile yüzde 40 payla büyük iki büyük ortaktan biri oldu. Ayrıca dekoratif amaçlı olarak kullanılan kokulu meyve sabunu işi yapılan Mis Hediyelik Eşya Sanayi adlı şirketin de ortağıdır. Kısa zamanda İstanbul’da Cevahir AVM ile birlikte 3, Antalya’da 1 stand açan Mis Hediyelik Eşya, ABD’de de Virginia eyaletinde Tyson’s Corner AVM’de stand açarak ihracata başladı.

Bilal Erdoğan, 28 Eylül 2004 tarihinde Reyyan Uzuner (d.1986) ile evlendi. Nikah şahitliklerini İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile Arnavutluk Başbakanı Fatos Nano yaptı. Ömer Tayyip (d.2007) adında bir oğlu vardır. 14 Kasım 2013 tarihinde “Ali Tahir” adını verdikleri bir oğlu daha oldu.

1996'da Kuruluşunda ismi İSEGEV –(İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı) olan vakıf 2012'de adını TURGEV (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) olarak değiştirdi. Bu vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını Ahmet Ergün yapmakta, mütevelli heyetinde ise, Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, büyük kızı Esra Erdoğan Albayrak, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mehmet Doğan Kubat ve Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir gibi isimler yer almaktadır.

2013 yılında Bilal Erdoğan, abisi Burak Erdoğan gibi denizciliğe el attı, amcası Mustafa Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen ile isimlerinin baş harflerini taşıyan ve kuruluş sermayesi 3 milyon lira olan BMZ Denizcilik ve İnşaat Şirketi’ni kurdu. Bilal Erdoğan şirketi kurmadan önce iki gemi satın aldı. İlk satın alınan gemi 95 metredir. 2012 yılında satın alınan gemi 170 metre boyunda olup, fiyatı da 10,5 Milyon Dolar'dır.

7 Nisan 2015 tarihinde BMZ Group Denizcilik ve İnşaat A.Ş üzerine kayıt edilen ve denize indirilen 140 metre boyunda, 17 metre genişliğinde ve 7 bin 150 DWT taşıma kapasitesine sahip geminin 18 milyon dolara (46 milyon 800 bin TL) mal olduğu ve 1 Temmuz 2015 tarihinde, BMZ Group Denizcilik ve İnşaat A.Ş’nin filosuna katılacağı öğrenildi.

Şirketin aldığı gemilerin tamamı İstanbul Tuzla'daki Türkter ve Yardımcı tersanelerinde inşa edildi. 7 Haziran'dan sonra alınan ilk geminin, inşaa edildiği tersaneden esinlenerek "Türkter 81" adıyla 5 Ağustos 2015 de denize indirildiği ve aynı gün BMZ Denizcilik'in, "Oil Transportation Shipping" adıyla Malta'da kurduğu şirketin üzerine kaydedildiği belirtildi. Şimdi petrol taşıyor.

BMZ'nin aldığı beşinci tanker ise Yardımcı Tersanesi'nde yapıldı. "Armada Fair" ismi verilen bu gemi de 14 Eylül 2015 tarihinde, Tuzla'da denize indirildi.

BMZ Group ve Denizcilik Şirketi için Yardımcı ve Türkter Tersanesi'nde inşa edilen, her biri 7 bin 150 ton petrol ve yağ gibi kimyasal ürün taşıma kapasitesine sahip ve 90 milyon dolara mal olan 5 nehir tankerin tamamı, 10 yıllığına time charter (süreli kiralama) olarak Azeri asıllı işadamı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu'un sahibi olduğu Palmali şirketi tarafından 10'ar yıllığına kiralandı.

Bilal Erdoğan'ın ortağı olduğu BMZ Group ve Denizcilik Şirketinin sahibi olduğu gemilerin adı :
1- M/T MECID ASLANOVA (18 Haziran 2014)
2- M/T BEGIM ASLANOVA (14 Kasım 2014 )
3- M/T SHOVKET ALEKPEROVA (16 Şubat 2015)
4- Türkter 81 (5 Ağustos 2015)
5- Armada Fair (14 Eylül 2015)


Kaynak:Biyografi.info

Bilal Erdoğan hakkında haberler

Tüm Bilal Erdoğan haberleri

Bilal Erdoğan için yapılan aramalar

Bilal Erdoğan, Bilal Erdoğan biyografi, Bilal Erdoğan hayatı, Bilal Erdoğan özgeçmişi, Bilal Erdoğan hakkında, Bilal Erdoğan doğum yeri, Bilal Erdoğan fotoğraf, Bilal Erdoğan video, Bilal Erdoğan resim, Bilal Erdoğan kimdir?, Bilal Erdoğan kaç yaşında?, Bilal Erdoğan nereli, Bilal Erdoğan memleketi