FB TW PIN NWS
BioRank 1874

Yalçın Çakır

Doğum tarihi : 20.Haziran.1961
Yalçın Çakır kaç yaşında : 63
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Yalçın Çakır doğum yeri : Eyüp, İstanbul

Yalçın Çakır Biyografisi

Yalçın Çakır, 20 Haziran 1961 tarihinde Eyüp, İstanbul’da doğmuştur. Çocukluk yıllarında babasının işi nedeni ile Kasımpaşa'da ve daha sonra gençlik yıllarında Etiler'de yaşadı. 1967 – 1972 yılları arasında Kasımpaşa’da Cezayirli Hasan paşa İlkokulunda okudu. 1972 -1978 yılları arasında Levent ortaokulu ve lisesinde okumuştur. 1978 yılında başladığı Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat dalından mezun oldu.
Yalçın Çakır, 1978 yılında Hürriyet Gazetesi'nde serbest bölge muhabiri olarak gazeteciliğe başladı. Muhabirliğe başladığında bir yandan okurken, ailesinin ekonomik şartları gereği çalışmaya başlayan Çakır, okuldan sonra taksi duraklarında telefonlara bakarak evin geçimine katkı sağladı.

Geceleri gazinolarda fotoğrafçılık da yapan Yalçın Çakır, Milliyet, Cumhuriyet ve Yeni Asır Gazetelerinde de çalıştı. Gençlik yıllarında Beşiktaş Spor Kulübü'nde Boks sporu ile uğraştı.

Yalçın Çakır, askerliğini Manisa acemi birliğinde yaptıktan sonra Erzurum Paşapınarı 202. Mekanize Piyade Alayı'nda tamamladı.

Yalçın Çakır, bir süre de Nurettin Sözen İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı iken onun danışmanlığını yaptı.

Yalçın Çakır, bir evlilik yapıp boşandı. Bu evliliğinden Çisil Çakır adında bir kızı vardır.

2004 yılında aşırı stresten kalp krizi geçiren Yalçın Çakır, 1992 yılından bu yana, 2 kez ara vermesine rağmen Flash TV'de 1 Şubat 2017 tarihine kadar çalıştı.

Yalçın Çakır, Flash TV'de Düzlem ayna, yüzyüze, flaş ekip, evlat acısı, evlat hasreti programlarını hazırladı. 2007'den beri sunuculuğunu yaptığı Gerçeğin Peşinde programı, Ağustos 2012 tarihinde son bulmuştur.

2013 yılının Eylül ayından 2017'nin Ocak ayına kadar Flash TV ekranlarında ana haber bülteni sunan Yalçın Çakır, Flash TV'de Sabah 07:00 ile 10:00 saatleri arasında 'Gerçek Gündem' isimli sabah haberlerini sundu. 1 Şubat 2017 itibariyle Flash TV'den ayrıldı.

14 Şubat 2017 tarihinde Beyaz TV ile anlaştı. 27 Şubat 2017 tarihinde başlayan “Yalçın Abi” adlı programda, kayıp kişilerin arandığı, işleyeni belli olmayan veya işleyenin bulunamadığı cinayetlerin aydınlatılmaya çalışılacağı, küslerin barıştırılacağı program hafta içi her gün canlı olarak yayınlanacak.

27 Şubat 2017'de Beyaz TV'de Yalçın Abi adlı reality programına başlayan ancak 3 ay sonra kanaldan ayrılarak Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Gümüşlük beldesine yerleşti.

2018 yılında "gumuslukrehberi.com" adlı haber sitesini kurdu. Günümüzde bu sitede aynı zamanda amatör ligde mücadele eden Gümüşlükspor için spor muhabirliği yapmaktadır.

Kitapları :
2013 - "Bu daha başlangıç": sözün özü direnişin gözü Yalçın abi


Kaynak:Biyografi.info

Yalçın Çakır kitapları

Tüm Yalçın Çakır kitapları

Yalçın Çakır için yapılan aramalar

Yalçın Çakır, Yalçın Çakır biyografi, Yalçın Çakır hayatı, Yalçın Çakır özgeçmişi, Yalçın Çakır hakkında, Yalçın Çakır doğum yeri, Yalçın Çakır fotoğraf, Yalçın Çakır video, Yalçın Çakır resim, Yalçın Çakır kimdir?, Yalçın Çakır kaç yaşında?, Yalçın Çakır nereli, Yalçın Çakır memleketi