FB TW PIN NWS
BioRank 128

Yağız Aydoğan

Doğum tarihi : 22.Mart.1991
Yağız Aydoğan kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Yağız Aydoğan doğum yeri : İstanbul

Yağız Aydoğan Biyografisi

Yağız Aydoğan Tiyatro ve Sinema oyuncusu. 22 Mart 1991 tarihinde İstanbul'da doğan Yağız Aydoğan, ilk oyunculuk eğitimi ve sahne deneyimini 2006-2007 yıllarında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde, Hakan Bulut’un yönettiği Mehmetçik Mehmet adlı tiyatro oyunun da halüsinasyon bir askeri canlandırarak tatmıştır.
2017-2018 yıllarında ise, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Ana Sanatlar Sanatolog okulundan formasyon eğitimi alıp Tiyatro, Sinema ve Televizyon Oyunculuğu, Radyo/Televizyon bölümünden mezun olmuştur.

2022 yılında ise Tiyatro Alkış’ın kadrosuna katıldı ve çocuk tiyatro oyunların da yer aldı. Bu oyunlar; Oktay Şenol’un yazıp yönettiği, Çizmeli Kedi (Mantör), Pamuk Prenses (Prens), Sevimli Dinazor (Sevimli), Su Damlası ( Hasan Efendi), Bir Kümes Müzikali (Pata), Kül Kedisi (Prens) oyunlarıydı.

Aynı zamanda alanında akademisyen de olan Yağız Aydoğan, Yeditepe Sanat Akademi'de yaratıcı drama ve temel oyunculuk eğitimleri vermektedir. Yazarlığa merakı da kendisine, "Kalan Edebiyat Antolojisi” kitabında "Zengin Olmak" adlı şiiri yazdırmıştır.

Müzik ile de ilgilenen Yağız Aydoğan, 2016 yılında  İzi Eli'den elektrogitar ve müzik teorisi dersleri,. Süheyla Yengi’den ise şan dersi eğitimleri almıştır. Yağız Aydoğan, beyazperdeye 2019 yapımı olan  Deney isimli sinema filminde ”Süleyman”, Geçmiş Olsun isimli sinema filminde ise şizofren bir adamı canlandırarak ilk adımlarını beyazperdeye atmıştır.

Yağız Aydoğan’ın televizyondaki oyunculuk serüveni, Show Tv'de yayınlanan Ay Yapım imzalı, Sinan Öztürk’ün yönettiği ve Gökhan Horzum’un kaleme aldığı Çukur dizisinde kaptan karakteri, Fox Tv'de Eray Koçak ve Osman Taşçı’nın yönettiği Savaşçı dizisinde yüzbaşı Çetin Yeşilyurt karakteri, Kanal D’de yayınlanan Filiz Pakman’ın yönettiği “Bir Annenin Günahı” adlı dizi de Murat Amir karakteri ve Kanal 7'de yayınlanan Ayhan Özen’in yönettiği Yemin dizisinde kaçık bir karakteri canlandırarak geçmiştir.

Rol aldığı Tiyatro Oyunları :
Kadıköy Halk Eğitim (2006-2007):
2006 - Çanakkale Geçilmez : Asker
2007 - Mehmetçik Mehmet : Halüsinasyon asker

Tiyatro Alkış ( 2022-2023):
Pamuk Prenses - Prens
Sevimli Dinazor - Sevimli
Su Damlası - Hasan Efendi
Kümes Müzikali - Pata
Kül Kedisi - Prens
Çizmeli Kedi - Mantör
Ben Çöp Değilim - Kutu Kola

Filmleri ve Dizileri:
Oyuncu :
2021 - Savaşçı (Yüzbaşı Çetin Yeşilyurt) (TV Dizisi)
2020 - Bir Annenin Günahı (Murat Amir) (TV Dizisi)
2019 - Deney (Süleyman) (anacast) (sinema filmi)
2019 - Yemin (Silah Kaçakcısı) (TV Dizisi)
2019 - Tek Yürek (İç mimar) (TV Dizisi)
2019 - Geçmis Olsun (Şizofren koruma)(Sinema Filmi)
2019 - Payitaht Abdülhamit (Kabadayı) (TV Dizisi)
2018 - Tehlikeli Karım (Barmen) (TV Dizisi)
2018 - Jet Sosyete (Gitarist ) (TV Dizisi)
2018 - Çukur (İkinci Kaptan) (TV Dizisi)
2017 - Fi (Polis) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Yağız Aydoğan filmleri

Tüm Yağız Aydoğan filmleri

Yağız Aydoğan için yapılan aramalar

Yağız Aydoğan, Yağız Aydoğan biyografi, Yağız Aydoğan hayatı, Yağız Aydoğan özgeçmişi, Yağız Aydoğan hakkında, Yağız Aydoğan doğum yeri, Yağız Aydoğan fotoğraf, Yağız Aydoğan video, Yağız Aydoğan resim, Yağız Aydoğan kimdir?, Yağız Aydoğan kaç yaşında?, Yağız Aydoğan nereli, Yağız Aydoğan memleketi