FB TW PIN NWS
BioRank 652

Prof.Dr.Veysel Ulusoy

Doğum tarihi : ??.??.1964
Veysel Ulusoy kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu :
Veysel Ulusoy doğum yeri : Yozgat

Veysel Ulusoy Biyografisi

Finansal piyasaların gelişimi, makroekonomik dengeler, uluslararası ticaret ve finans ile sektörel ekonomik büyüme konusunda araştırmalar yapmıştır.

Veysel Ulusoy, 1964 yılında Yozgat’da doğmuştur. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümü'nde 1986 yılında bitirdikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı yurtdışı bursu ile lisan eğitimini ODTÜ'de yapıp, yüksek lisans ve doktora eğitimi için Amerika Birleşik devletleri'ne gitti. American Language Academy'den (Philadelphia) mezun olan Ulusoy, yüksek lisans eğitimi için Boston'da bulunan Northeastern Universitesi'nde başlamış ve sonrasında Syracuse Universitesi'nde 1991 yılında tamamlamıştır.

1991 – 1997 yılları arasında New York'ta Syracuse Universitesi'nde doktora eğitimini de tamamlayan Veysel Ulusoy, 1997 yılında Galatasaray Universitesi'nde öğretim üyeliğine başladı. 2000-2010 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyeliği görevine devam edip 2006 yılında profesörlüğe yükseltilmiştir.

2010-2011 yıllarında İstanbul Aydın Üniveristesi'nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı yapan Veysel Ulusoy, 2011 yılından itibaren Yeditepe Üniversitesi'nde görevine devam etmektedir. 2013-2016 yılları arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevi süresince birçok doktora tezi yönetmiş ve yayınlar yapmıştır.

Veysel Ulusoy, özellikle finansal piyasaların gelişimi, makroekonomik dengeler, uluslararası ticaret ve finans ile sektörel ekonomik büyüme konusunda araştırmalara imza atmıştır. Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürlüğü, Finansal İktisat ABD Başkanı ve Senato Üyeliği yapan Ulusoy birçok uluslararası yayını ve basılmış kitapları vardır.

Veysel Ulusoy, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Veysel Ulusoy, Executive leadership, Küresel değişim ve adaptasyon, Makro ekonomik bakış eğitimlerini vermektedir.

Veysel Ulusoy, 2016 yılında Serkan Gençer’in doktoru tezi olarak ortaya çıkan Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG)’ın kurucusu ve yöneticisidir.

Kitapları :
2013 - Cari Açık,
2017 - Oyun Teorisi,
2016 - Uygulamalı Matematiksel İstatistik
2022 - Ekonominin Pusulası


Kaynak:Biyografi.info

Veysel Ulusoy videoları

Tüm Veysel Ulusoy videoları

Veysel Ulusoy için yapılan aramalar

Veysel Ulusoy, Veysel Ulusoy biyografi, Veysel Ulusoy hayatı, Veysel Ulusoy özgeçmişi, Veysel Ulusoy hakkında, Veysel Ulusoy doğum yeri, Veysel Ulusoy fotoğraf, Veysel Ulusoy video, Veysel Ulusoy resim, Veysel Ulusoy kimdir?, Veysel Ulusoy kaç yaşında?, Veysel Ulusoy nereli, Veysel Ulusoy memleketi