FB TW PIN NWS
BioRank 8049

Veysel Tiryaki

Doğum tarihi : ??.??.1965
Veysel Tiryaki kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Siyasetçi
Veysel Tiryaki doğum yeri : Yukarıdüğer Köyü, Dörtdivan ilçesi, Bolu

Veysel Tiryaki Biyografisi

29 Mart 2004 tarihinden beri Altındağ Belediye Başkanıdır.

Veysel Tiryaki, 1965 yılında Bolu’nun Dörtdivan ilçesi Yukarıdüğer Köyü’nde doğmuştur. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Bolu’da tamamlayan Veysel Tiryaki, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandı. Mezuniyetinin ardından kısa bir süre Maliye Bakanlığı’nda Denetim Elemanı olarak 6-7 ay görev yaptıktan sonra kaymakamlık sınavını kazanarak, yeni görevine başladı.

Veysel Tiryaki, 1990 yılında İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amiri olarak Aksaray Ağaçören’ne tayin oldu. Bu süreçte 1992 yılında altı ay İngiltere’de kaldı. Döndükten sonra 1994 Ocak ayında Adana, Tufanbeyli’ye kaymakam olarak tayin oldu. İki yıl sonra Batman Hasankeyf tayin oldu ve iki yıl burada görev yaptı. 1996 yılında Artvin Arhavi ilçesine Kaymakam olarak gönderildi. Artvin ilinde Vali Yardımcısı ve 2002 yılında Osmaniye ilinde Vali Yardımcısı olarak çalıştı.

2003 yılında Ankara’ya tayini çıktıktan sonra İçişleri Bakanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yaptığı sırada Altındağ’ın bir gecekondu mahallesine taşınan Veysel Tiryaki yavaş yavaş ilçeyi tanımaya başladı. 2004 yılının ilk günü Ankara’ya geleli henüz çok kısa bir zaman olmuşken memuriyetten istifa etti ve Ak Parti’den Altındağ Belediye Başkanlığı için aday oldu.

Veysel Tiryaki, 29 Mart 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılında ikinci kez Ak Parti’den Altındağ Belediye Başkanı adayı gösterildi ve Ankara’da en yüksek oy oranı ile tekrar seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerinde üçüncü kez belediye başkanı seçildi. %64 oy alarak önemli bir rekora imza attı.

1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kalan Veysel Tiryaki, 1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’nda master programını tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Ana Bilim Dalı’nda Doktorasını tamamladı.

İyi derecede İngilizce bilen Veysel Tiryaki, Saadet Tiryaki ile evli ve üç çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Veysel Tiryaki için yapılan aramalar

Veysel Tiryaki, Veysel Tiryaki biyografi, Veysel Tiryaki hayatı, Veysel Tiryaki özgeçmişi, Veysel Tiryaki hakkında, Veysel Tiryaki doğum yeri, Veysel Tiryaki fotoğraf, Veysel Tiryaki video, Veysel Tiryaki resim, Veysel Tiryaki kimdir?, Veysel Tiryaki kaç yaşında?, Veysel Tiryaki nereli, Veysel Tiryaki memleketi