FB TW PIN NWS
BioRank 5376

Ümit Aktaş

Doğum tarihi : 21.Kasım.1970
Ümit Aktaş kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Doktor
Ümit Aktaş doğum yeri : Kırıkkale

Ümit Aktaş Biyografisi

Fitoterapi ve Akupunktur Uzmanı

Ümit Aktaş, 21 Kasım 1970 yılında Kırıkkale’de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Tıp Fakültesi eğitimini 1995 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Akupunktur Uzmanlık eğitimini 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Fitoterapi Yüksek Lisans eğitimini de Yeditepe Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi’nde, Fitoterapi Yüksek Lisans Programını 2011 yılında tamamlamıştır.

Ayrıca 2006 yılında Türkiye Ozonterapi Derneği eğitimlerini tamamlayarak Ozonterapi tedavi sertifikası aldı. Foam scleroterapi (Köpük tedavisi) ile ilgili sertifikasyon eğitimlerini de aldı. Varis tedavisi, botoks, dolgu ve mezoterapi alanlarında eğitimlerini tamamlayarak çok sayıda başarılı operasyonlara imza attı.

Dr. Ümit Aktaş, Türkiye'de Fitoterapi uzmanı olarak eğitim alan ilk Tıp doktorlarından bir tanesidir.

Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olduktan sonra Mardin’de görev yaptı. 1997 yılında Antalya’da turizm hekimi olarak, Öger Tur Sağlık Koordinatörlüğü görevine başladı.

Ümit Aktaş, Bahçeşehir Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fitoterapi Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca İstanbul, Nişantaşı’nda Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2 No: 61/7 adresinde kliniği vardır.

Zayıflama tedavilerinde ilaçsız yöntemlerle binlerce hastayı tedavi etti. Akupunktur konusundaki deneyimleri sayesinde zayıflama sorunu çeken hastalarına yardımcı oldu.

Ağrı tedavileri, ozonterapi, fitoterapi, medikal estetik uygulamaları, mezoterapi ve varis gibi konularda Türkiye’nin en iyi hekimlerinden biridir. Kanser vakalarında, Romatizmal hastalıklarda, Diyabet hastalıklarında ilaçsız çeşitli tedaviler uygulamaktadır. Çağımızın baş ağrısı migren konusunda etkili tedaviler uygulamaktadır.

Özellikle ev yapımı yoğurdun herkes tarafından kullanılmasını tavsiye ediyor. Katkı maddeli gıdaları hayatımızdan uzak tutmamız gerektiğini ve hastalıklarla savaşırken mümkün olduğu kadar ilaç kullanmadan bitkisel tedavileri kullanmamızı öneriyor.

Ümit Aktaş, Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesidir. İlaçsız Yaşam, Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi, Mutluluk Kürleri ve Diyabet Ve Zayıflama Kürleri adlı kitapların yazarıdır.

Dr. Ümit Aktaş, evlidir. Bir kız çocuğu vardır.

Kitapları :
2000 - Diyabet Ve Zayıflama Kürleri
2013 - İlaçsız Yaşam
2015 - Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi
2016 - Mutluluk Kürleri
2019 - Mutluluk Kürleri 2

Dikkat çektiği konular
- İlaçların yan etkileri vardır ve zarar verirler.
- İlaçsız da yaşanabilir; asıl zor olan ilaçla yaşamak.
- İlaçsız da hastalıklarla mücadele edilebilir.
- Doğanın insanlar üzerindeki iyileştirici etkisi vardır.
- Bitkiler ile kilo verilebilir.
- Gribi ilaç kullanmadan sağlıklı beslenme ile yenebilirsiniz.
- Zayıflama ürünleri zararlıdır.
- Bağışıklık sistemini desteklemenin doğal yolları vardır.
- Şekerli çay, kola kadar zararlıdır.
- Diyabet hastaları için özel kürler uygulanmalıdır.
- Beslenme kanser üzerinde etkilidir.
- Grip aşıları ve ilaçlar artık fayda etmiyor.
- Probiyotikler bağışıklık sistemi için çok gereklidir.
- Romatizma fitoterapi ile tedavi edilebilir.
- Romatoid Artrit fitoterapi ile tedavi edilebilir.
- Hareketsiz yaşam sağlık için sakıncalıdır.


Kaynak:Biyografi.info

Ümit Aktaş için yapılan aramalar

Ümit Aktaş, Ümit Aktaş biyografi, Ümit Aktaş hayatı, Ümit Aktaş özgeçmişi, Ümit Aktaş hakkında, Ümit Aktaş doğum yeri, Ümit Aktaş fotoğraf, Ümit Aktaş video, Ümit Aktaş resim, Ümit Aktaş kimdir?, Ümit Aktaş kaç yaşında?, Ümit Aktaş nereli, Ümit Aktaş memleketi