FB TW PIN NWS
BioRank 5120

Uğur Gürses

Doğum tarihi : ??.??.1963
Uğur Gürses kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Ekonomist
Uğur Gürses doğum yeri : Ankara

Uğur Gürses Biyografisi

Uğur Gürses, ekonomi ve finans sektörüyle ilgilenen kesimin Hürriyet gazetesinde takip ettiği önemli ekonomi yazarlarından biridir.

Uğur Gürses, 1963 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu.

Uğur Gürses, 1986 yılında T.C. Merkez Bankası’nda çalışmaya başladı. Döviz kuru politikası, portföy yönetimi, döviz rezerv yönetimi ve açık piyasa işlemleri konularında çalıştı.

1994 yılında özel kesime geçti; 2000 Eylül ayına kadar ticari bankalarda üst kademe yöneticilik yaptı. Bankacılığı bırakarak 2000-2005 arasında CNN TÜRK televizyonunda ekonomi yorumculuğu ve ekonomi haber yöneticiliği yaptı. Yorumculuğu 2012 yılında SKYTÜRK360 televizyonunda sürdürdü.

1999 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinde başladığı günlük ekonomi ve finans yazılarına, daha sonra Yeni Binyıl gazetesinde devam etti. 2001 yılında yazılarını Radikal gazetesinde devam etti. 2014 Nisan ayından 2018 Temmuz ayına kadar Hürriyet Gazetesinde yazdı. Zaman zaman ise tecrübelerini aktarmak için çeşitli toplantı, seminer ve etkinliklerde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Aynı zamanda Ekonomi Alla Turca adını verdiği blog sitesinde de yazılarını okurlarıyla paylaşıyor.

Zaman zaman ise konuşmacılık yapıyor; Türkiye ekonomisini, gelecek on yıllarda dünya ekonomisini, mikro çapta da değişen ekonomiyi anlatıyor.

Kaynak:Biyografi.info

Uğur Gürses için yapılan aramalar

Uğur Gürses, Uğur Gürses biyografi, Uğur Gürses hayatı, Uğur Gürses özgeçmişi, Uğur Gürses hakkında, Uğur Gürses doğum yeri, Uğur Gürses fotoğraf, Uğur Gürses video, Uğur Gürses resim, Uğur Gürses kimdir?, Uğur Gürses kaç yaşında?, Uğur Gürses nereli, Uğur Gürses memleketi