FB TW PIN NWS
BioRank 4402

Tuva Cihangir Atasever

Doğum tarihi : 12.Ağustos.1992
Tuva Cihangir Atasever kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Tuva Cihangir Atasever doğum yeri : Ankara

Tuva Cihangir Atasever Biyografisi

Tuva Cihangir Atasever, 29 Nisan 2023 tarihinde Türkiye'nin ilk uzay yolcusu olacak Alper Gezeravcı’nın yedeği olarak açıklandı.

Tuva Cihangir Atasever, 12 Ağustos 1992 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Ankara’da Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Ardından yüksek lisans eğitimini ABD’de University of California'da Elektrik ve Elektronik Mühendisliği üzerine 2017 yılında tamamladı.

Aviyonik sistem mühendisliği üzerine uzmanlaşan Tuva Cihangir Atasever, Roketsan bünyesinde 2017 yılından beri mühendis olarak çalışmaktadır.

Alper Gezeravcı, 29 Nisan 2023 tarihinde TEKNOFEST 2023'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından uzaya çıkacak ilk Türk olarak açıklandı. Yedek olarak da Tuva Cihangir Atasever’in seçildiği belirtildi.

Türkiye'nin insanlı ilk uzay görevine çıkacak kişi uluslararası uzay istasyonunda 14 gün kalacak. Uzay yolcumuz bu görevde ülkemizin kıymetli üniversite ve araştırma kurumlarının hazırladığı 13 farklı deney gerçekleştirecek. Uzay yolcumuzun uzayla buluşma zamanı 2023 yılının son çeyreği olarak planlanıyor.

Kaynak:Biyografi.info

Tuva Cihangir Atasever için yapılan aramalar

Tuva Cihangir Atasever, Tuva Cihangir Atasever biyografi, Tuva Cihangir Atasever hayatı, Tuva Cihangir Atasever özgeçmişi, Tuva Cihangir Atasever hakkında, Tuva Cihangir Atasever doğum yeri, Tuva Cihangir Atasever fotoğraf, Tuva Cihangir Atasever video, Tuva Cihangir Atasever resim, Tuva Cihangir Atasever kimdir?, Tuva Cihangir Atasever kaç yaşında?, Tuva Cihangir Atasever nereli, Tuva Cihangir Atasever memleketi