FB TW PIN NWS
BioRank 8498

Turgut Simitcioğlu

Doğum tarihi : ??.??.1961
Turgut Simitcioğlu kaç yaşında : 63
Kilo & Boy :
Burcu :
Turgut Simitcioğlu doğum yeri : Erzurum

Turgut Simitcioğlu Biyografisi

Albaraka Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısıdır.

Turgut Simitcioğlu, 1961 yılında Erzurum’da doğmuştur. Tam adı Mustafa Turgut Simitcioğlu’dur. 1989 yılında Suudi Arabistan’da, Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Fatih Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden işletme dalında yüksek lisans yaptı.

Turgut Simitcioğlu, 1990 yılında Albaraka Türk’te çalışmaya başladı. 1990-1995 yılları arasında Fon Kullanma Müdürlüğü’nde, 1995-2001 arasında da Merkez Şubede görev yaptı. 2001 yılından 2003 yılına kadar, önce Merkez Şubede, daha sonra da Kurumsal Bankacılık Müdürlüğü'nde Yönetmen olarak çalıştı. 2003-2009 yılları arasında Merkez Şube Müdürü olarak görev yaptı. Aralık 2009’da Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 5 Ocak 2010 tarihinde Krediler Operasyon, Dış İşlemler Operasyon, Ödeme Sistemleri Operasyon, Bankacılık Hizmetleri Operasyon ve Risk Takipten sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Albaraka Türk Katılım Bankası, faizsiz bankacılığın Türkiye'deki öncü kuruluşu olarak 1984'te kuruldu ve 1985'te aktif olarak hizmet vermeye başladı.

Albaraka Bankacılık Grubu (ABG) Bahreyn borsasında ve NASDAQ Dubai borsasında yer alan bir Bahreyn Borsa Şirketidir. Standard&Poors kredilendirme kuruluşundan BBB- uzun vade ve A- 3 kısa vade kredi puanlarına sahip lider uluslararası katılım bankasıdır. ABG, katılım bankacılığı prensiplerine uygun bir şekilde bireysel, kurumsal, yatırım bankacılığı ve hazine hizmetleri sunmaktadır. Grup, aynı isimle, 12 ülkede 11 banka ve 1 temsilcilik aracılığıyla hizmet vermektedir.

Albaraka, Ürdün, Bahreyn, Pakistan, Cezayir, Sudan, Güney Afrika, Lübnan, Tunus, Mısır, Türkiye ve Suriye’de bankalarıyla ve Endonezya’da açtığı bir temsilcilikle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan 2014 yılında 6. gemisini 15 milyon dolara alırken bu paranın tamamını 10 yıl vadeli yüzde 0.49 krediyle Turgut Simitcioğlu sayesinde Albaraka Türk bankasından aldı.

2015 yılının Kasım ayında Bilal Erdoğan’ın ortağı olduğu İrfan Koleji’nde Turgut Simitcioğlu’da yönetimde yer aldı.

Kaynak:Biyografi.info

Turgut Simitcioğlu için yapılan aramalar

Turgut Simitcioğlu, Turgut Simitcioğlu biyografi, Turgut Simitcioğlu hayatı, Turgut Simitcioğlu özgeçmişi, Turgut Simitcioğlu hakkında, Turgut Simitcioğlu doğum yeri, Turgut Simitcioğlu fotoğraf, Turgut Simitcioğlu video, Turgut Simitcioğlu resim, Turgut Simitcioğlu kimdir?, Turgut Simitcioğlu kaç yaşında?, Turgut Simitcioğlu nereli, Turgut Simitcioğlu memleketi