FB TW PIN NWS
BioRank 3866

Turgay Saka

Doğum tarihi : ??.??.1988
Turgay Saka kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu :
Turgay Saka doğum yeri : Çatalağzı, Zonguldak

Turgay Saka Biyografisi

Turgay Saka, 1988 yılında Zonguldak Çatalağzı’nda madenci bir ailenin oğlu olarak doğmuştur. İlköğretim eğitimini Plevne İlkokulunda, liseyi ise Kilimli Süper Lisesi’nde tamamladıktan sonra Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünden mezun oldu.
Daha ilkokulda müziğe ilgi duymaya başlayan Turgay Saka, vurmalı çalgılara olan ilgisi yerini bağlamaya bıraktı ve lise döneminde gitarla devam etti. Bir Radyo programında canlı müzikle başlayan profesyonel müzik hayati üniversite yıllarında yerini birçok mekanda müzik yaparak ve konserlerde yer alarak devam etti.

Turgay Saka, katıldığı 67 TV adlı yerel bir kanaldaki yarışmada kazandığı birinciliğinin ardından 2010 yılında “Sıkıntı Yok” adlı ilk singılını çıkardı.

2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan, sunuculuğunu Bülent Şakrak’ın yaptığı ve jürileri Nihat Odabaşı, Sinan Akçıl, Atiye Deniz ve Nigar Cemal olan XFactor Türkiye yarışmasına katıldı. İlk 80'e kaldı fakat bazı talihsizliklerden dolayı daha ileri gidemedi.

Sonrasında Mynet'in hazırlamış olduğu Mynet Sahne TV yarışması'na “Sıkıntı Yok” adlı klibi ile katıldı ve binlerce video arasında “Sıkıntı Yok” klibi birinci oldu. Verilen ödülle 2014 yılında “Tırıvırı” adlı iki şarkılık ikinci single'nı çıkardı.

Turgay Saka, 2010 senesinde "Sıkıntı Yok"isimli albüm ile müzik dünyasına giriş yapmış, 2014’te "Tırıvırı", 2018’de ise "İki Yüzlü" albümleri müzik severler ile buluşturmuştur.

Müzik çalışmalarına ve yeni projeler ile devam eden Turgay Saka, yerel bazı konserler verdi. Belediyeler, özel eğlenceler ve üniversite şenliklerinde sahne aldı.

2021 yılında, sözleri Zafer Kerey, bestesi Turgay Saka, aranjesi Atınç Tombak'a ait olan “Tozlu Hayatım” şarkısını Ferah Zeydan ile düet yapan Turgay Saka müzikseverlerden tam not aldı.

Albümleri :
2010 - Sıkıntı Yok (Single)
2014 - Tırıvırı (Single)
2014 - Hepsi Yalan (Single)
2015 - Şansım Yok
2018 - İki Yüzlü (feat Banu Parlak) (Single)
2021 - Tozlu Hayatım (feat. Ferah Zeydan) (Single)


Kaynak:Biyografi.info

Turgay Saka videoları

Tüm Turgay Saka videoları

Turgay Saka için yapılan aramalar

Turgay Saka, Turgay Saka biyografi, Turgay Saka hayatı, Turgay Saka özgeçmişi, Turgay Saka hakkında, Turgay Saka doğum yeri, Turgay Saka fotoğraf, Turgay Saka video, Turgay Saka resim, Turgay Saka kimdir?, Turgay Saka kaç yaşında?, Turgay Saka nereli, Turgay Saka memleketi