FB TW PIN NWS
BioRank 4201

Ferah Zeydan

Doğum tarihi : 20.Şubat.1994
Ferah Zeydan kaç yaşında : 29
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Şarkıcı
Ferah Zeydan doğum yeri : Mersin

Ferah Zeydan Biyografisi

Ferah Zeydan, 2014 yılında katıldığı XFactor Türkiye yarışmasında tanındı.

Ferah Zeydan, 20 Şubat 1994 tarihinde Mersin'de doğmuştur. Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Çok küçük yaşlardan beri müzikle iç içe olan Zeydan, sokak müzisyenliği yaparak tüm Mersin halkı tarafından tanıdı. Gitar eğitimi alan Ferah Zeydan Mersin'de mekanlarda canlı müzik yaparak geçimini sağlamıştır.

Ferah Zeydan, 2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan, sunuculuğunu Bülent Şakrak’ın yaptığı ve jürileri Nihat Odabaşı, Sinan Akçıl, Atiye Deniz ve Nigar Cemal olan XFactor Türkiye yarışmasına seslendirdiği “Aşk” parçasıyla tanındı. Yarışma sayesinde Suriye’de yaşayan ve uzun zamandır göremediği babasıyla yan yana geldi. Ap> Sonrasında Sinan Akçıl ile beraber yaptığı “Biri bana gelsin” ve “Şarttır” şarkısını yayınladı. Ferah Zeydan, yarışmaya katılmadan önce yarışma için 18 kg vermiş, yarışmadan sonra da zayıflamaya devam ederek 80 kiloya kadar dşmüştür.

Ferah Zeydan, Emre Aydın'ın yapımcılığında çıkarttığı şarkılarla da büyük beğeni topladı.

2021 yılında, sözleri Zafer Kerey, bestesi Turgay Saka, aranjesi Atınç Tombak'a ait olan “Tozlu Hayatım” şarkısını Ferah Zeydan ile düet yapan Turgay Saka ise müzikseverlerden tam not aldı.

Albümleri :
2015 - Biri bana gelsin (feat. Sinan Akçıl) (Single)
2016 - Şarttır (feat. Sinan Akçıl) (Single)
2016 - Yanlışız Senle
2017 - İyi Değilim (feat. Sinan Akçıl) (Single)
2018 - Yüzyılın Aşkı (Sinan Akçıl albümünde 2 parçada feat)
2019 - Kör Bak
2020 - Güle Güle
2020 - Dön Desem (feat. Kaan Beyru) (Single)
2021 - Tozlu Hayatım (feat. Turgay Saka) (Single)
2021 - Açtığım Yaraları Sarsın


Kaynak:Biyografi.info

Ferah Zeydan için yapılan aramalar

Ferah Zeydan, Ferah Zeydan biyografi, Ferah Zeydan hayatı, Ferah Zeydan özgeçmişi, Ferah Zeydan hakkında, Ferah Zeydan doğum yeri, Ferah Zeydan fotoğraf, Ferah Zeydan video, Ferah Zeydan resim, Ferah Zeydan kimdir?, Ferah Zeydan kaç yaşında?, Ferah Zeydan nereli, Ferah Zeydan memleketi