FB TW PIN NWS
BioRank 5476

Tuğba Ekinci

Doğum tarihi : 04.Haziran.1976
Tuğba Ekinci kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Tuğba Ekinci doğum yeri : Kars

Tuğba Ekinci Biyografisi

"O Şimdi Asker" adlı şarkı ile sahnelere ilk adımını attı.
Tuğba Ekinci, 4 Haziran 1976 tarihinde Kars’da doğmuştur. Bir ablası vardır. Annesi Havva Ekinci hemşire, babası İTÜ İnşaat Mühendislik Fakültesi mezunu inşaat mühendisidir.

Tuğba Ekinci, İstanbul Pendik Lisesi mezunudur.

Şov dünyasına girişi Osman Sınav'ın Ekinci'yi keşfetmesiyle oldu. Bodrum'da 'Mavi Düşler' dizisini çekerken Tuğba Ekinci'yi gördü ve teklifte bulundu ve 1994 yılında “Çarkıfelek” adı yarışmada bir süre hosteslik yaptı. 1994'te Güzellik Yarışması'na girdi, elemeleri geçti ve ilk 20 aday arasında yer aldı. Babasından onay alamayınca yarışmadan ayrıldı. Kral TV' de uzun süre VJ'lik yaptı.

Erol Köse ile tanışınca şarkıcılık kariyeri başladı. Özcan Şenyaylar'dan özel şan dersleri aldı. Ancak Erol Köseyle anlaşamadı. 2005 yılında Şahin Özer'den ilk albümü 'O Şimdi Asker'i çıkaran Tuğba Ekinci bir anda parladı. İkinci albümü 'Boynuz'u olaylı bir şekilde Özer'den ayrılarak, 2007 senesinde Seyhan Müzik'ten çıkaran Ekinci'nin üçüncü albümü 'Condom'dur.

38. Altın Kelebek Ödülleri'nde ödül almak için sahneye çıkan Tarkan'a "Hülya Avşar'ın yerine sormak istiyorum. Neden okul yaptırmadın?" diye sordu. Tarkan da, "Herkes biliyor, bilen biliyor. Yorum yapmak istemiyorum. Ödül töreni bu" diye yanıt verdi. Tarkan "En çok düet yapmak istediğim sanatçısınız" diyen Tuğba Ekinci'ye yanıt vermeden, ödül de almadan sahneden inmişti.

Buzda Dans yarışmasına katıldı ve finale kadar yükseldi. Fakat finalde elendi.

Tuğba Ekinci, 2002 yılında basketbolcu Fatih Özbilen ile evlendi. 5 yıl evli kaldı. 2007 yılında boşandı.

2013 yılında Tuğba Ekinci'nin, kaza yapıp hurdaya çıkardığı, daha sonra aracı saklayıp, sigortadan para alabilmek için Jaguar marka arabasının çalındığını söyleyerek "suç uydurduğu" gerekçesiyle yargılandı. Yalan söylediğine karar veren mahkeme, "suç uydurmak"tan 25 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Albümleri :
2005 - O Şimdi Asker
2007 - Boynuz
2008 - Condom
2010 - Yanma Demezler
2011 - 100 Derece
2013 - Hadi Kızım


Kaynak:Biyografi.info

Tuğba Ekinci için yapılan aramalar

Tuğba Ekinci, Tuğba Ekinci biyografi, Tuğba Ekinci hayatı, Tuğba Ekinci özgeçmişi, Tuğba Ekinci hakkında, Tuğba Ekinci doğum yeri, Tuğba Ekinci fotoğraf, Tuğba Ekinci video, Tuğba Ekinci resim, Tuğba Ekinci kimdir?, Tuğba Ekinci kaç yaşında?, Tuğba Ekinci nereli, Tuğba Ekinci memleketi