FB TW PIN NWS
BioRank 3535

Tolga Gariboğlu

Doğum tarihi : ??.??.1966
Tolga Gariboğlu kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu :
Tolga Gariboğlu doğum yeri : Ankara

Tolga Gariboğlu Biyografisi

Hugo çocuk programının sunucusu idi.

Tolga Gariboğlu, 1966 yılında Ankara’da doğmuştur. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Politika Bilimi bölümünü bitirdi. Ardından İşletme Yönetimi alanında yüksek lisansını yaptı.

Tolga Gariboğlu, küçük yaşlarda TRT’de çocuk saatine girdi. Uzun yıllar çeşitli dizi ve filmlerde dublaj yaptı.

Tolga Gariboğlu, Hugo ve Tolga Abi adıyla dünyadaki ilk interaktif çocuk programının Türkiye'deki sunuculuğunu ve yapımcılığını yaptı. Hugo çocuk programı 1993-2008 yılları arasında canlı olarak çeşitli tv. kanallarında yayınlandı. 1993 yılında Kanal 6'da başlayan programın ilk sunucusu Tolga Gariboğlu'dur. 1996 yılında yayından kaldırıldı. 2001'de yeniden ekranda olup Show TV'de devam etti. 2002'de tekrar yayından kaldırıldı. 2003'te ekrana dönüp Cine5'te devam etmiştir. 2004'te atv'ye geçti. 2005 yılında yeniden yayından kaldırıldı. 2006 yılında tekrar ekrana geçip Kanal 1ekrana geldi. 2007 yılında Kanal 1 TMSF'ye satıldıktan sonra Tolga Gariboğlu programdan ayrıldı.

1995 yılında Konsensus adlı şirketini kurdu. Çocuklara yönelik dergi yayıncılığı, yerli ve yabancı formatlarla ilgili TV yapımcılığı, çocuk ve ebeveyn kitlelere yönelik danışmanlık, aktivite yönetimi ve kreatif ajans çalışmalarını bir arada yürütüyor. Ayrıca 2001 yılında Tolga Abi markasıyla kurduğu anaokulu, 2-6 yaş grubu çocuklara hizmet vermektedir.

Televizyon programı yapımcılığı, yabancı kaynaklı televizyon içeriklerinin lisanslanması ve prodüksiyonu, dergi yayıncılığı, yabancı meşhur kahramanların markalara lisanslanması, büyük etkinliklerin yönetimi ve dijital ortamlarda yayıncılık konularında 25 yılı aşkın deneyimi oldu.

Tolga Gariboğlu evlidir ve Mir adında bir oğlu vardır.

Tolga Gariboğlu, günümüzde hayatını ve çalışmalarını New York'ta sürdürmektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Tolga Gariboğlu için yapılan aramalar

Tolga Gariboğlu, Tolga Gariboğlu biyografi, Tolga Gariboğlu hayatı, Tolga Gariboğlu özgeçmişi, Tolga Gariboğlu hakkında, Tolga Gariboğlu doğum yeri, Tolga Gariboğlu fotoğraf, Tolga Gariboğlu video, Tolga Gariboğlu resim, Tolga Gariboğlu kimdir?, Tolga Gariboğlu kaç yaşında?, Tolga Gariboğlu nereli, Tolga Gariboğlu memleketi