FB TW PIN NWS
BioRank 1019

Tarık Tarcan

Doğum tarihi : 14.Nisan.1958
Tarık Tarcan kaç yaşında : 66
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Tarık Tarcan doğum yeri : Mudanya Bursa

Tarık Tarcan Biyografisi

Tarık Tarcan, 14.04.1958’de Bursa’nın Mudanya ilçesinde doğdu. Soy ağacı Osmanlı Kayı Boyu’na dayanan bir ailenin iki çocuğundan biridir. İlk, orta ve lise öğrenimimi Bursa’da tamamladı. Eğitim hayatı ile birlikte gelişen spor aşkı ve sporcu kimliği, onu spor akademisine yönlendirdi. Ancak okul için gittiği İstanbul’da, Vakko’nun mankeni olunca hayatının ve kariyerinin yönünü tamamen değiştirdi. Yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce defile, yüzün üzerinde reklam filmi çevirerek ona farklı coğrafyalar, farklı iklimler ve farklı kültürlerle birlikte sinema dünyasının kapılarını da açtı. Aslında spor doktoru, fizyoterapistdir.
1984 yılında ‘Fahriye Abla’ gibi Türk sinemasında önemli yeri olan bir film ile başlayan sinema serüveni, onlarca film ve televizyon dizisi ile devam etti.

Tarık Tarcan, Show TV'de zamanında sunduğu Çarkıfelek yarışma programı ile hatırlanır. Bir dönem Star TV'de de En Büyük Yarışma, Bu Yarışma isimli yarışma programını sunmuştur.

1991 yılında sade ve doğal yaşamayı seçip Antalya’ya Kaleiçi’ne yerleşti. Bir restoran açtı, 5 yıl işletti. Son dönemlerde yılın belli bir bölümünü doğa ve deniz tutkusunun yönlendirdiği daha sakin ve bakir bulduğu Datça Bozburun köyünde geçiriyor.

Oyunculuğuna erken yaşta veda eden sanatçı, tam bir deniz tutkunu olup kaptanlık brövesi de (ehliyeti) almıştır. Sürekli spor yapan Tarık Tarcan tenis turnuvalarına katılıyor.

Tarık Tarcan, konutun yanı sıra en karlı gayrimenkul yatırımları arasında yer alan lojistik depoları ve arsaya yatırım yapıyor. Bursa Gemlik'te zeytin depoları ve arsaları bulunuyor.

2015 yılında yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı “Nadide Hayat” adlı sinema filminde Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler, Sadi Celil Cengiz, Tarık Tarcan, Burak Can başrolerde oynamıştır.

Filmlerinden bazıları :
2015 - Nadide Hayat (Sinema Filmi)
2011 - Yıllar Sonra (Murat) (TV Dizisi)
2008 - Akasya Durağı (Levent Bey)(TV Dizisi)
2003 - Gurbet kadını
2000 - Zehirli çiçek
1998 - Affet bizi hocam
1997 - Işıklar sönmesin, Sırtımdan vuruldum
1996 - Gurur
1994 - Sevginin gücü
1993 - Tatlı Betüş
1988 - Sapık Kadin, Kadının adı yok
1988 - Yaprak dökümü
1986 - Aşk hikâyemiz
1986 - Kupa kızı, Güzelim
1984 - Fahriye Abla


Kaynak:Biyografi.info

Tarık Tarcan için yapılan aramalar

Tarık Tarcan, Tarık Tarcan biyografi, Tarık Tarcan hayatı, Tarık Tarcan özgeçmişi, Tarık Tarcan hakkında, Tarık Tarcan doğum yeri, Tarık Tarcan fotoğraf, Tarık Tarcan video, Tarık Tarcan resim, Tarık Tarcan kimdir?, Tarık Tarcan kaç yaşında?, Tarık Tarcan nereli, Tarık Tarcan memleketi