FB TW PIN NWS
BioRank 2352

Steven Frayne

Doğum tarihi : 17.Aralık.1982
Steven Frayne kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : illüzyonist
Steven Frayne doğum yeri : Bradford, İngiltere

Steven Frayne Biyografisi

Sihirbaz, illüzyonist

Steven Frayne, televizyon şovu “Dynamo: Magician Impossible” ile tanınmaktadır.

Steven Frayne, 17 Aralık 1982 tarihinde Bradford, İngiltere’de doğmuştur. Annesi İngiliz, babası Pakistanlıdır. Büyükbabasının yanında yetişti ve büyükbabası ona ilk sihir hilelerini öğretti. Okulda kendisine sataşan kabadayılardan kurtulmak için sihirbazlık öğrendi. Steven, ufak tefek olduğundan, okul yıllarında sık sık kabadayılardan dayak yer. Babası da hapiste olduğundan, çareyi yanına sığındığı büyükbabasından ufak tefek 'sihir' numaraları öğrenmekte bulur.

Ardından da devamı gelir. Önce mahalle arasında küçük sokak şovları, ardından, kısa sürede hip hop ve sokak kültürünü illüzyonla buluşturan gösterilerini kameraya çekerek; DVD ile piyasaya çıkarır ve bir de televizyon şovuna başlar. Kraliyet Ailesi üyelerinin bir araya geldiği Magic Circle'a kabul edilerek, Prens Charles'la insanları nasıl görünmez yapabileceklerini tartışmaya bile başlar!

Steven Frayne, sahne adı olan “Dinamo” olarak bilinmektedir. Adidas, Nokia ve Pepsi reklamlarında oynadı.

2011 yılında görünüşte Westminster Sarayı'nın önünde Thames Nehri'nin üzerinde yürüdü.

Steven Frayne, televizyonda 2011'den Eylül 2014'e kadar süren “Dynamo: Magician Impossible”adlı televizyon şovu ile tanındı.

Steven Frayne, 2014 yılından beri Kelly Frayne ile evlidir.

2012 yılında Broadcast Awards'da En İyi Eğlence Programı ödülünü kazandı.

Kitapları :
Dynamo: The Book of Secrets


Kaynak:Biyografi.info

Steven Frayne için yapılan aramalar

Steven Frayne, Steven Frayne biyografi, Steven Frayne hayatı, Steven Frayne özgeçmişi, Steven Frayne hakkında, Steven Frayne doğum yeri, Steven Frayne fotoğraf, Steven Frayne video, Steven Frayne resim, Steven Frayne kimdir?, Steven Frayne kaç yaşında?, Steven Frayne nereli, Steven Frayne memleketi