FB TW PIN NWS
BioRank 6667

Şerdil Dara Odabaşı

Doğum tarihi : 12.Kasım.1973
Şerdil Dara Odabaşı kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Avukat, Siyasetçi
Şerdil Dara Odabaşı doğum yeri : Şanlıurfa

Şerdil Dara Odabaşı Biyografisi

31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP’den Kadıköy Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi.

Şerdil Dara Odabaşı, 12 Kasım 1973 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Lise yıllarında 1989 yerel seçimleri sırasında Ankara'da SHP Emek Mahalle Temsilciliği'nde çalıştı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek öğrenimine başladı. Örgütlenmenin gücüne inanan Odabaşı, üniversitelerde parti gençlik kollarının kurulamadığı dönemde, sosyal demokrat gençliği örgütlemek amacı ile kurulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu'nun İstanbul Üniversitesi Temsilciliği'ni ve Genel Başkanlığı görevini yürüttü.

Şerdil Dara Odabaşı, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 3D (Dayanışma, Demokrasi, Değişim) Hareketi olarak bilinen, evrensel sosyal demokrat değerlerinin yaygınlaşması amacıyla kurulan derneğin kuruluşunda görev aldı ve Genel Sekreterlik görevini yürüttü.

Şerdil Dara Odabaşı, TBMM 2. 3. 4. dönem milletvekili Mahmut Odabaşı’ndan başlayarak aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş bir Türkiye için çalışan Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdi olarak 1989 yılından bu yana aktif siyasetin içindedir.

1994 yılı Yerel Seçimleri'nde CHP merkez seçim ofisinde görev yapan Odabaşı, Oğuz Kaan Salıcı'nın 2011 yılında CHP İstanbul İl Başkanı seçildiği dönemde İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2012 yılında tekrar seçilerek, İl Başkan Vekili ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2015 yılında Murat Karayalçın'ın İstanbul İl Başkanlığı döneminde CHP İstanbul İl Sekreteri olarak görev aldı. İl yönetiminde çalıştığı farklı dönemlerde başta 2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundu.

Çoğulcu demokrasiye inanan, çağdaş ve katılımcı yönetim anlayışını savunan Odabaşı, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) üyeliği'nin yanı sıra farklı sivil örgütlerle de çalışmalar yürütüyor.

26 yıldır Kadıköy'de yaşayan, Fenerbahçe Kongre üyeliği de bulunan Şerdil Dara Odabaşı, 1999 yılında kurduğu kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Şerdil Dara Odabaşı, evlidir ve iki çocuğu vardır.

31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP’den mevcut Kadıköy Belediye Başkanı olan Aykurt Nuhoğlu aday gösterilmedi. Aykurt Nuhoğlu'nun yerine Kadıköy Belediye Başkanı olarak Şerdil Dara Odabaşı aday gösterildi.

Kaynak:Biyografi.info

Şerdil Dara Odabaşı için yapılan aramalar

Şerdil Dara Odabaşı, Şerdil Dara Odabaşı biyografi, Şerdil Dara Odabaşı hayatı, Şerdil Dara Odabaşı özgeçmişi, Şerdil Dara Odabaşı hakkında, Şerdil Dara Odabaşı doğum yeri, Şerdil Dara Odabaşı fotoğraf, Şerdil Dara Odabaşı video, Şerdil Dara Odabaşı resim, Şerdil Dara Odabaşı kimdir?, Şerdil Dara Odabaşı kaç yaşında?, Şerdil Dara Odabaşı nereli, Şerdil Dara Odabaşı memleketi