FB TW PIN NWS
BioRank 3835

Sencer İmer

Doğum tarihi : ??.??.1942
Sencer İmer kaç yaşında : 82
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Akademisyen
Sencer İmer doğum yeri : Ankara

Sencer İmer Biyografisi

Anka Enstitüsünde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

Sencer İmer, 1942 yılında Ankara’da doğmuştur. Tam adı Celalettin Sencer İmer’dir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da tamamladıktan sonra devlet bursu ile Üniversite eğitimi için 1960 yılında Almanya’ya Berlin’e gitti. Berlin Teknik Üniversitesinden 1965 yılında Metalurji yüksek mühendisi olarak mezun oldu. 1868 yılında doktorasını tamamladı. 1973’de Berlin Teknik Üniversitesinde Metalurji alanında doçent oldu. 2004 yılında profesör oldu.

1973-1982 yılları arasında Berlin Teknik Üniversitesinde bilimsel çalışmalar ve öğretim üyeliği yaptı. 1982-1992 yılları arasında BM uzmanı olarak DPT de müşavirlik ve çeşitli bakanlara danışmanlık yaptı.

Erdemir, asil-çelik ve Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri A.Ş. (TDÇİ) Yönetim Kurulu üyeliği ve başkan vekilliği görevlerinde, 1989-1992 yıllarında Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri A.Ş. (TDÇİ) genel müdürlüğü görevinde bulundu. 1992’den beri Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde öğretim üyeliği yapmaktadır. Ayrıca Hacettepe ve TOBB üniversitelerinin uluslararası ilişkiler bölümlerinde Türkiye Ekonomisi ve karşılaştırmalı ekonomi dersleri vermektedir.

1995 den beri Kardemir kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesidir. 10 yıl başkanlığını yaptığı Türk-Alman mesleki eğitim vakfı Meksa’nın kurucu ve yönetim kurulu üyesidir. Birinci dereceden Alman Devleti Hizmet Nişanı sahibidir.

2009-2013 yılları arasında AKSARAY Üniversitesi İİBF Dekanı olarak görev yaptı.

Şuan Anka Enstitüsünde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

Sencer İmer, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

Sencer İmer, Ufuk Üniversitesi,Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ABD Başkanıdır.

Kitapları :
2007 - Ters Lale (Yazarları : Taha Akyol, Attila İlhan, Alev Alatlı, İlber Ortaylı, Oktay Sinanoğlu, Sencer İmer )


Kaynak:Biyografi.info

Sencer İmer videoları

Tüm Sencer İmer videoları

Sencer İmer kitapları

Tüm Sencer İmer kitapları

Sencer İmer için yapılan aramalar

Sencer İmer, Sencer İmer biyografi, Sencer İmer hayatı, Sencer İmer özgeçmişi, Sencer İmer hakkında, Sencer İmer doğum yeri, Sencer İmer fotoğraf, Sencer İmer video, Sencer İmer resim, Sencer İmer kimdir?, Sencer İmer kaç yaşında?, Sencer İmer nereli, Sencer İmer memleketi