FB TW PIN NWS
BioRank 1822

Semiha Yıldırım

Doğum tarihi : ??.??.1954
Semiha Yıldırım kaç yaşında : 70
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Öğretmen
Semiha Yıldırım doğum yeri : Kayı Köyü, Refahiye, Erzincan

Semiha Yıldırım Biyografisi

Binali Yıldırım'ın eşidir.

Semiha Yıldırım, 1954 yılında Erzincan, Refahiye, Kayı Köyü'nde doğmuştur. Adının manası “Cömert Kadın” demekmiş.

Semiha Yıldırım, 1972 yılında öğretmen okulundan öğretmen olarak mezun oldu. Mezun olduktan sonra Refahiye, Yurtbaşı Köyü İlkokulu'nda öğretmenliğe başladı. 1993 yılına kadar öğretmenlik görevini sürdüren Semiha Yıldırım, Türkiye'nin birçok şehrinde görev yaptıktan sonra 1993 yılında emekliye ayrıldı.

Semiha Yıldırım'ın desteğiyle yapılan ve MEB'e bağışlanan kendi adının verildiği İstanbul Çekmeköy'de "Öğretmen Semiha Yıldırım İlkokulu" adında bir ilkokul vardır.

Semiha Yıldırım, eşi Binali Yıldırım'ın AKP saflarında aktif siyasete atılmasının ardından seçim çalışmalarında sık sık görüntülendi.

Semiha Yıldırım, 1975 yılında Erzincan Refahiye İlçesi Kayı Köyü’nden akrabası Binali Yıldırım ile evlendi. Ahmet Yıldırım, Erkan Yıldırım ve Büşra Yıldırım Köylübay adlarında üç çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Semiha Yıldırım için yapılan aramalar

Semiha Yıldırım, Semiha Yıldırım biyografi, Semiha Yıldırım hayatı, Semiha Yıldırım özgeçmişi, Semiha Yıldırım hakkında, Semiha Yıldırım doğum yeri, Semiha Yıldırım fotoğraf, Semiha Yıldırım video, Semiha Yıldırım resim, Semiha Yıldırım kimdir?, Semiha Yıldırım kaç yaşında?, Semiha Yıldırım nereli, Semiha Yıldırım memleketi