FB TW PIN NWS
BioRank 8917

Levent Bıçakçı

Doğum tarihi : ??.??.1953
Levent Bıçakçı kaç yaşında : 71
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Hukuk Adamı
Levent Bıçakçı doğum yeri : Ankara

Levent Bıçakçı Biyografisi

Levent Bıçakçı, 22 Temmuz 2004 ile 19 Ocak 2006 tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı yaptı.
Levent Bıçakçı, 1953 yılında Ankara’da doğmuştur. Annesi Arife Bıçakçı, babası Av. Hayrettin Bıçakcı’dır. 1965-1972 yıllarında ortaokul ve lise eğitimini Almanca eğitim veren İstanbul Erkek Lisesi'nde okudu. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1976-1984 yıllarında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Medeni Hukuk asistanlığı yaptı.

Akademik çalışmalarının yanı sıra, İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğini de icra etmeye devam etti.

1982-1983 yıllarında federal Almanya DAAD bursuyla Köln Üniversitesi’nde doktora çalışması yapan Levent Bıçakçı, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Doktor (Ph.D.) ünvanını elde etti.

1978 yılından itibaren avukatlık mesleğini yürüten Levent Bıçakçı 1997-2010 yılları arasında “Bıçakcı & Tanverdi Hukuk Bürosu” ünvanı ile faaliyetlerini sürdürmüş olup, Aralık 2010 yılından itibaren “Dr. Levent Bıçakcı Hukuk Bürosu” ünvanı ile çalışmalarına devam etmektedir.

Levent Bıçakçı, 1990 yılından beri üye olduğu UEFA Tahkim Kurulu’nda halen Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu’nda 1989 yılından 2004 yılına kadar Hukuk Kurulunda görev aldı. Futbolun yanı sıra 1998 – 2006 yılları arasında FIBA Hukuk Komisyonu’nda görev aldı.

1998 – 2002 yılları arasında ise, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olarak basketbol yönetiminde de etkin olarak görev aldı.

Spor yönetimindeki çalışmalarını akademik ortama da taşıyan Bıçakcı, UEFA’nın Türkiye’den Kadir Has Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediği ve Avrupa’nın prestijli üniversitelerinin de dahil olduğu Futbol Hukuku Eğitim Programının düzenlenmesinde etkin bir rol almış ve halen bu programın direktörlüğünü yapmaktadır.

Levent Bıçakçı, 1997 yılından itibaren Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliğini sürdürmektedir. Dr. Levent Bıçakcı, aynı zamanda spor hukuku alanında ülkemizde önemli çalışmalara imza atan Kadir Has Üniversitesi Spor Araştırmaları Merkezi’nin kuruluşundan itibaren çalışmalarında etkin rol almış ve halen Merkezin Danışma Kurulu Başkanlığı görevini üstelenmektedir. Bıçakcı hem Kadir Has Üniversitesi’nin, hem de Türk Eğitimine Özgü Kadir Has Vakfı’nın kuruluşlarından itibaren Mütevelli Heyetlerinde Üye olarak görev almaktadır.

Levent Bıçakçı, aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurul Üyesi ve İstanbul Erkek Liseliler Vakfı Üyesidir.

Levent Bıçakçı, 22 Temmuz 2004 ile 19 Ocak 2006 tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı yaptı. Halen TFF Genel Kurul Üyesidir.

Levent Bıçakçı, 1978 yılında Av. Esen Bıçakcı ile evlendi. Bir kız çocuğu vardır.

Üyelikleri :
Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurul Üyesi
Türk Eğitimine Özgü Kadir Has Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi
Türkiye Futbol Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi
İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi
İstanbul Erkek Liseliler Dayanışma Vakfı Mütevelli Üyesi
İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Başkanı
DAV-Alman Avukatlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
UEFA Tahkim Kurulu Asbaşkanı
UEFA Futbol Hukuku İzleme Komitesi Üyesi
Türk-Rus Toplumsal Forumu Çalışma Komitesi Hukuk Bölümü Başkanı


Kaynak:Biyografi.info

Levent Bıçakçı için yapılan aramalar

Levent Bıçakçı, Levent Bıçakçı biyografi, Levent Bıçakçı hayatı, Levent Bıçakçı özgeçmişi, Levent Bıçakçı hakkında, Levent Bıçakçı doğum yeri, Levent Bıçakçı fotoğraf, Levent Bıçakçı video, Levent Bıçakçı resim, Levent Bıçakçı kimdir?, Levent Bıçakçı kaç yaşında?, Levent Bıçakçı nereli, Levent Bıçakçı memleketi