FB TW PIN NWS
BioRank 2543

Şadan Kalkavan

Doğum tarihi : ??.??.1939 Ölüm tarihi : 11.Mart.2015
Şadan Kalkavan kaç yaşında öldü : 76
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Şadan Kalkavan doğum yeri : Rize
Ölüm yeri : İstanbul

Şadan Kalkavan Biyografisi

Şadan Kalkavan, 1939 yılında Rize’de doğmuştur. Çok küçük yaşlarda ailece İstanbul’a yerleşmişlerdir. Armatör İhsan Kalkavan yeğenidir. Liseden sonra yüksek gazetecilik ve ticaret okulunu bitirdi.
Öğrenimi süresince tatillerde babasına ait Akbel isimli gemi ile Akdeniz ve Karadeniz’de seferlere katılarak gemi işletmeciliği ve armatörlüğe fiilen başladı. 2002'de yeğeni eski BJK'li yönetici İhsan Kalkavan'la birlikte tanker işletmeciliğine girdi. Halen Şadan ve İhsan Kalkavan'ın ortak olduğu Beşiktaş Denizcilik'in filosu 500 bin dwt civarında. Şadan Kalkavan'ın Deniz Nakliyat'ta da ortaklığı var.

Şadan Kalkavan, Türk Armatörler Birliği Başkanlığı görevi yaptı. Şadan Kalkavan, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Şubesi eski sorumlusudur. Uzun yıllar Fenerbahçe'de yöneticilik yaptı. 1995-1996 sezonunda Fenerbahçe'nin Trabzonspor ile girdiği amansız şampiyonluk mücadelesini kazandığı sezon kulübün futbol şube sorumlusuydu. Şampiyonluğun ardından başkan Ali Şen (spor adamı)'in, başarıda büyük payı olan Oğuz Çetin ve Aykut Kocaman'ı takımdan göndermesiyle görevinden istifa etti. Daha sonra ise bir sonraki başkan Aziz Yıldırım'ın yönetimine girdi.

24 Aralık 2004 tarihinde Türkiye denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinden ve duayenlerinden Şadan Kalkavan, Fuat Miras, Gündüz Kaptanoğlu, Eşref Cerrahoğlu ve Metin Kalkavan bir araya gelerek Dati-Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat A.Ş. ‘yi kurdular.

Birçok hayır işlerinde bulunmuş olan Şadan Kalkavan, Rize Merkez Atmeydanı Mahallesi’nde bulunan 40 derslikli Denizciler ilköğretim Okulunu yaptıran 3 hayırseverden biridir.

Şadan Kalkavan’ın geçirmiş olduğu by-pass ameliyatı sonrasında dört damarı değiştirilmiş olup halen yoğun bakımda tedavisine devam edildiği 7 Mart 2015 tarihinde bildirildi.

Şadan Kalkavan, 11 Mart 2015 tarihinde 76 yaşında İstanbul Florence Nightingale Hastanesinde vefat etti.

Kaynak:Biyografi.info

Şadan Kalkavan için yapılan aramalar

Şadan Kalkavan, Şadan Kalkavan biyografi, Şadan Kalkavan hayatı, Şadan Kalkavan özgeçmişi, Şadan Kalkavan hakkında, Şadan Kalkavan doğum yeri, Şadan Kalkavan fotoğraf, Şadan Kalkavan video, Şadan Kalkavan resim, Şadan Kalkavan kimdir?, Şadan Kalkavan kaç yaşında?, Şadan Kalkavan nereli, Şadan Kalkavan memleketi