FB TW PIN NWS
BioRank 8858

Sachin Tendulkar

Doğum tarihi : 24.Nisan.1973
Sachin Tendulkar kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Sporcu
Sachin Tendulkar doğum yeri : Bombay (Mumbai), Hindistan

Sachin Tendulkar Biyografisi

Sachin Ramesh Tendulkar, 24 Nisan 1973 tarihinde Hindistan’ın Bombay şehrinde doğmuştur. Annesi Rajni sigortacı, babası Ramesh Tendulkar müzik direktörüdür.Bir abisi,iki kardeşi vardır. Sachin Tendulkar, “Sharadashram Vidyamandir” Lisesine gitti.
Lisedeyken eski kriketçilerden olan “Ramakant Achrekar” Sachin Tendulkar’a koçluk ve akıl hocalığı yaptı. Sachin Tendulkar saatler boyu ve günlerce ağlara top göndererek kriket çalıştı bu konuda ustalaştı. 13 yaşındayken Hindistan Kriket Kulübüne kabul edildi. Hindistan gibi bir kriket seven ülkede bir numara olmuştur.

14 yaşında iken kriket 1987 Dünya Kupasında oynadı.

1992 yılında, 19 yaşındayken İngiliz kriket takımı “Yorkshire”e transfer oldu. 2011 Kriket Dünya Kupasını Hindistan takımı onun sayesinde kazandı.

Sachin Tendulkar, 24 Mayıs 1995 yılından beri çocuk doktoru Anjali Tendulkar ile evlidir. Sara ( d.12 Ekim 1997) ve Arjun ( d.24 Eylül 1999) adında iki çocuğu vardır.

Sachin Tendulkar, 2007 yılında Meksika'da inşa edilen Meksikalı Mimar “Javier Senosiain” tarafından tasarlanan salyangoz kabuğu şeklindeki çok ilginç bir yapıda yaşamaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Sachin Tendulkar için yapılan aramalar

Sachin Tendulkar, Sachin Tendulkar biyografi, Sachin Tendulkar hayatı, Sachin Tendulkar özgeçmişi, Sachin Tendulkar hakkında, Sachin Tendulkar doğum yeri, Sachin Tendulkar fotoğraf, Sachin Tendulkar video, Sachin Tendulkar resim, Sachin Tendulkar kimdir?, Sachin Tendulkar kaç yaşında?, Sachin Tendulkar nereli, Sachin Tendulkar memleketi