FB TW PIN NWS
BioRank 3080

Ruşen Filhak

Doğum tarihi : 01.Ağustos.1973
Ruşen Filhak kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Ruşen Filhak doğum yeri : Adana

Ruşen Filhak Biyografisi

Ruşen Filhak’ın “Mitoloji Günlükleri” adlı ilk romanı ise 2024 yılının Nisan ayında çıkacak.

Ruşen Filhak, 1 Ağustos 1973 tarihinde Adana’da doğmuştur. Çocukluk dönemi Almanya'da geçen Ruşen Filhak, lise eğitimini İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi ve Maarif Kolejinde tamamladı. Ardından Ankara’da 1991 yılında başladığı Gazi Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimini 1995 yılında tamamlayarak mezun oldu.

Uzun yıllar Çokuluslu Biyoteknoloji ve Telekominikasyon Şirketlerinde - Pfizer, Astra Zeneca ve Motorola firmalarında yönetici olarak çalışan Ruşen Filhak'ın “Yaradılışın Algoritması (Andromeda Manifestosu)” ve “Hevsel Bahçeleri” isimli yayımlanmış iki kitabı vardır.

Ruşen Filhak’ın ayrıca Mitoloji, Paleoantropoloji ve Astrobiyoloji konularında yayımlanmış makaleleri ve gazete röportajları vardır.

Özellikle paleolitik dönem arkeolojisi alanında yurt dışı ve yurt içinde çalışmalar yaptığını da dile getiren Ruşen Filhak, geçmişinin Tarsuslu olduğunu dile belirtmiştir.

Ruşen Filhak, yazmış olduğu “Yaradılışın Algoritması Andromeda Manifestosu” kitap sonrasında şu açıklamalarda bulunmuştur. “Anne tarafımdan resmi nüfus kayıtlarından yola çıkarak 17. yüzyılda yaşamış “İsa baba” ve “Molla Yusuf” Tarsusludur. Ben de iki çocuk babasıyım. Doğduğum toprakları araştırıp kitabını yazdım.”

Ruşen Filhak’ın “Mitoloji Günlükleri” adlı ilk romanı ise 2024 yılının Nisan ayında çıkacak.

Diğer kitaplarında olduğu gibi “Mitoloji Günlükleri” adlı kitabında da çok iddialı olduğunu dile getiren Filhak, “Bu benim ilk romanım. Belki de kendi alanında bir ilk olacak. Roman farklı bir kurgu ile ilerliyor. Ben buna ‘Retro romancılık’ diyorum.” dedi.

Romanın hikaye örgüsünün üç farklı bölümden oluştuğunu anlatan Ruşen Filhak, “Her bölümün kendi baskın karakterleri var. İlk bölüm Meksika'yı fetheden İspanyol kaşif ve Montezimo adındaki son Aztek İmparatorunun başından geçenleri anlatan bir günlükteki yazılardan oluşuyor. İkinci bölüm ise; bu günlüğü bularak Alman istihbaratına haber veren, çok güzel dansçı ve casus bir Alman kız ile Amerika'nın ünlü medyumu arasındaki diyaloglardan oluşuyor.” diye konuştu.

Üçüncü bölüm hakkında açıklamalarda bulunan Filhak şunları söyledi. “Son bölümde tarih öncesi dönemde yaşamış, güzel bir uzaylı kız ile Genç Taş Devri adamının başından geçenler anlatılıyor. Kitabımın adı ‘Mitoloji Günlükleri’dir. Yayınevleriyle görüşmelerim devam ediyor. Nisan ayı gibi roman tüm Türkiye'de yayınlanmış olacak” şeklinde konuştu.

Ruşen Filhak, evlidir ve iki çocuğu vardır.

Kitapları :
2023 - Yaradılışın Algoritması (Andromeda Manifestosu)
2023 - Hevsel Bahçeleri
2024 - Mitoloji Günlükleri


Kaynak:Biyografi.info

Ruşen Filhak için yapılan aramalar

Ruşen Filhak, Ruşen Filhak biyografi, Ruşen Filhak hayatı, Ruşen Filhak özgeçmişi, Ruşen Filhak hakkında, Ruşen Filhak doğum yeri, Ruşen Filhak fotoğraf, Ruşen Filhak video, Ruşen Filhak resim, Ruşen Filhak kimdir?, Ruşen Filhak kaç yaşında?, Ruşen Filhak nereli, Ruşen Filhak memleketi