FB TW PIN NWS
BioRank 1102

Rümeysa Tekkelioğlu

Doğum tarihi : ??.??.1986
Rümeysa Tekkelioğlu kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu :
Rümeysa Tekkelioğlu doğum yeri : Tire, İzmir

Rümeysa Tekkelioğlu Biyografisi

2012 yılında “O Ses Türkiye” yarışmasına katıldı

Rümeysa Tekkelioğlu, 1986 yılında Tire, İzmir’de doğmuştur.

Rümeysa Tekkelioğlu, 4 yıl boyunca Kültür Bakanlığının korolarında klasik Türk müziği eğitimi aldı.

2012 yılında “O Ses Türkiye” yarışmasına katıldı, o dönem jüri üyeleri olan Hülya Avşar, Mustafa Sandal, Hadise Açıkgöz ve Murat Boz, takımları dolduğu için Rümeysa'ya dönmedi. Yarışmayı evinde izleyen Sezen Aksu’nun daveti ile hayatı değişti.O günden beridir de Sezen Aksu’nun yanındadır.

Rümeysa'nın, 2016 yılının Şubat ayında Universal Müzik Türkiye etiketiyle çıkan ilk single albümünün adı "Yansın İstanbul"

‘Yansın İstanbul’un stüdyo sürecinde Rümeysa’ya vokal koçluğu yapan Sezen Aksu, bu muhteşem şarkının söz ve bestesinin de sahibi.

Daha önce Tire’de öğretmenlik yaparken pilot komiser Murat Güçlü’yle nişanlanan Rümeysa, düğüne bir hafta kala nişanlısını kaybetti. Evlenmelerine bir hafta varken Güçlü, Beykoz’da 20 Mayıs 2011 tarihinde düşen bir helikopterin, içinde 3 arkadaşıyla birlikte hayatını kaybetti. Gelinliği bile hazır olan Rümeysa nişanlısını kaybettikten sonra zor da olsa hayatına kaldığı yerden devam etti.

Albümleri :
2016 - Yansın İstanbul


Kaynak:Biyografi.info

Rümeysa Tekkelioğlu için yapılan aramalar

Rümeysa Tekkelioğlu, Rümeysa Tekkelioğlu biyografi, Rümeysa Tekkelioğlu hayatı, Rümeysa Tekkelioğlu özgeçmişi, Rümeysa Tekkelioğlu hakkında, Rümeysa Tekkelioğlu doğum yeri, Rümeysa Tekkelioğlu fotoğraf, Rümeysa Tekkelioğlu video, Rümeysa Tekkelioğlu resim, Rümeysa Tekkelioğlu kimdir?, Rümeysa Tekkelioğlu kaç yaşında?, Rümeysa Tekkelioğlu nereli, Rümeysa Tekkelioğlu memleketi