FB TW PIN NWS
BioRank 4957

RM-Kim Nam-joon

Doğum tarihi : 12.Eylül.1994
RM-Kim Nam-joon kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
RM-Kim Nam-joon doğum yeri : Dongjak-gu, Seul, Güney Kore

RM-Kim Nam-joon Biyografisi

RM-Kim Nam-joon, Güney Koreli erkek müzik grubu BTS'in lideridir.

RM-Kim Nam-joon, 12 Eylül 1994 tarihinde Güney Kore'nin Dongjak-gu kentinde doğmuştur. RM'nin babasının adı meslek olarak SK telekom çalışanı olan Bay Joon, annesinin adı ise meslek olarak emlakçı olan Bayan Joon'dur. Erken eğitimini Yeni Zelanda'daki yerel okulda tamamladı. RM-Kim Nam-joon, 2020 itibariyle Hanyang Siber Üniversitesi'ne kaydoldu ve Reklamcılık ve Medya alanında MBA yapıyor.

Kim Kyung Min adında kardeşi vardır. RM-Kim Nam-joon ya da sahne adıyla RM (eski adıyla Rap Monster), Güney Koreli erkek müzik grubu BTS'in lideridir. Kendisi Bangtan Boys grubuna ilk katılan kişi olduğundan grubun lideri olarak görülmektedir. Diğer bazı grup üyelerinden yaşça küçük olmasına rağmen grubun en önde gelen üyesi olarak genç hayranlarınca lider olarak kabul görmüştür.

RM-Kim Nam-joon, çocukken annesiyle televizyonda "Friends" dizisini izleyerek büyük ölçüde İngilizce öğrendi. Öğrenci olarak aktif olarak şiir yazdı ve yazıları için sık sık ödüller aldı. Yaklaşık bir yıl boyunca çalışmalarını çevrimiçi bir şiir sitesinde yayınladı ve burada orta düzeyde ilgi gördü. RM, bu sayede edebi bir kariyere olan ilgisini artırdı, ancak buna karşı karar verdi. RM, 11 yaşındayken beşinci sınıfta Epik High'ın "Fly" şarkısını dinledikten sonra hip-hop müziğine ilgi duymaya başladı. Şarkının kendisine rahatlık sağladığını gördü ve bu nedenle türe daha fazla bakmaya karar verdi. Amerikalı rapçi Eminem ile tanışmasının ardından RM, okul öğretmeni tarafından şarkı sözlerine, "havalı" olduğunu düşündüğü sözlerin basılmasına ve bunları arkadaşlarıyla paylaşmaya olan ilgisini artırdı.

RM daha sonra şarkı sözü yazmaya başladı ve şiirinin müzikle birleştiğinde şarkı sözleri haline geldiğini belirtti. 2007 yılında, bir ortaokul öğrencisi olarak RM, yerel amatör hip-hop çevrelerinde rap yapmaya başladı ve Adobe Audition (daha sonra Cool Edit olarak adlandırılır) programını kullanarak ilk kez kendi bestelediği ilk kaydını oluşturdu.

Daha sonra 2008'deki ilk konserine katıldı. RM, "Runch Randa" adı altında Kore'nin yeraltı hip-hop sahnesinde daha aktif hale geldi ve Zico gibi diğer yeraltı rapçileriyle bir dizi parça ve işbirliği yayınladı.

RM-Kim Nam-joon, 2015 yılında ilk solo mixtape'i RM'i çıkardı. Ekim 2018'de ise ikinci mixtape'i olan Mono'yu çıkardı.

RM-Kim Nam-joon, Lil Nas X, Primary, Fall Out Boy, MFBTY, Krizz Kaliko, Gaeko, Warren G, Yountha, Wale ve daha birçok ünlü sanatçıyla şarkılar kaydetti. Bunların dışında bireysel olarak ve BTS grubuyla birlikte birçok ödül kazandı.

Kaynak:Biyografi.info

RM-Kim Nam-joon için yapılan aramalar

RM-Kim Nam-joon, RM-Kim Nam-joon biyografi, RM-Kim Nam-joon hayatı, RM-Kim Nam-joon özgeçmişi, RM-Kim Nam-joon hakkında, RM-Kim Nam-joon doğum yeri, RM-Kim Nam-joon fotoğraf, RM-Kim Nam-joon video, RM-Kim Nam-joon resim, RM-Kim Nam-joon kimdir?, RM-Kim Nam-joon kaç yaşında?, RM-Kim Nam-joon nereli, RM-Kim Nam-joon memleketi