FB TW PIN NWS
BioRank 8460

Recai Akyel

Doğum tarihi : ??.??.1965
Recai Akyel kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Bürokrat
Recai Akyel doğum yeri : Şenkaya İlçesi, Erzurum

Recai Akyel Biyografisi

1 Temmuz 2009 - 30 Haziran 2016 tarihleri arasında Sayıştay Başkanlığı görevini yerine getirmiştir. 18 Ağustos 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı olarak görevlendirildi.

Recai Akyel, 1965 yılında Erzurum’un Şenkaya İlçesinde doğmuştur. Aslen Kırşehirlidir. Yusuf Akyel ve Yakup Akyel adlarında kardeşleri vardır.

İlkokul, ortaokul ve Kırşehir’de okudu. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1987 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını yaptı. Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı'nda doktorasını tamamladı.

Recai Akyel, İçişleri Bakanlığı tarafından yabancı dil ve mesleki bilgi edinme programı çerçevesinde bir yıl süreyle İngiltere'ye gönderildi. Japonya'da da bir ay süren ve afet yönetimi konusunda düzenlenen eğitime katıldı.

Görev yaptığı ilçelerde, ilçe tanıtım kitapları yayınladı. 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinde ilçedeki yaşananları "Gölyaka’da Deprem" başlıklı kitabında yayınladı. Pozantı, İscehisar, Çamoluk, Solhan, Gölyaka, İmamoğlu, Kızıltepe ve Elbistan ilçelerinde kaymakam olarak görev yapan Akyel, Elbistan Kaymakamı iken 13 Nisan 2007'de Tokat Vali Vekili olarak görevlendirildi ve 22 Eylül 2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Tokat Valisi olarak atandı.

Dr. Recai Akyel, 2008 yılında düzenlenen ve 14 bin 217 kişinin oyları ile katıldığı "Bürokrat, Belediye Başkanı, Siyaset, Sanat ve Spor Dünyasının En'leri" anketi sonucunda yılın valisi seçildi.

2009 yılında ise Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen ve 13 kategori ve 12 alt kategoride toplam 130 projenin yarıştığı 8.Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülü Kamu Kuruluşları dalında "Tokat Üretiyor, Bir Ulusal Üretim Seferberliği Projesi" ne verildi.

25.06.2009 tarihinde TBMM’nin 110 uncu birleşiminde Sayıştay Başkanlığına seçildi. 1 Temmuz 2009 - 30 Haziran 2016 tarihleri arasında Sayıştay Başkanlığı görevini yerine getirmiştir.

Recai Akyel evli ve iki çocuk babasıdır.

Recai Akyel, 18 Ağustos 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı olarak görevlendirilmiştir.

Kaynak:Biyografi.info

Recai Akyel için yapılan aramalar

Recai Akyel, Recai Akyel biyografi, Recai Akyel hayatı, Recai Akyel özgeçmişi, Recai Akyel hakkında, Recai Akyel doğum yeri, Recai Akyel fotoğraf, Recai Akyel video, Recai Akyel resim, Recai Akyel kimdir?, Recai Akyel kaç yaşında?, Recai Akyel nereli, Recai Akyel memleketi