FB TW PIN NWS
BioRank 444

Prenses Caroline

Doğum tarihi : 23.Ocak.1957
Prenses Caroline kaç yaşında : 67
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek :
Prenses Caroline doğum yeri : Monako

Prenses Caroline Biyografisi

Monako Prensesi

Prenses Caroline, 23 Ocak 1957 tarihinde Monako’da dünyaya geldi. Tam adı “Caroline Louise Marguerite Grimaldi”dir. Monako Prensi olan babası Rainer ile Hollywood yıldızı Grace Kelly'nin ilk çocuğudur. Albert (d.1958) ve Stephanie (d.1965) adında iki kardeşi var. Grimaldi Ailesi'nden gelmekteler. Orta eğitimini Fransa’da St Mary Ascot okulunda yaptı. Daha sonra da Sorbonne Üniversitesinde felsefe, çocuk psikolojisi ve biyoloji okudu.

Monaco Prensesi Caroline, annesi Prenses Grace Kelly'nin ölümünden sonra küçük kardeşine kol kanat gerdi.

Prenses Caroline, hayırseverlik ve sanata olan bağlılığından dolayı, 2 Aralık 2003 tarihinde UNESCO iyi niyet elçisi seçildi ve Prenses Grace Vakfı'nın yöneticisi olarak yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

Prenses Caroline, Fransızca , İngilizce ,İspanyolca , Almanca ve İtalyanca bilmektedir.

Evlilikleri :
1. evliliği : Prenses Caroline, 29 Haziran 1978 tarihinde 21 yaşında iken, kendisinden 17 yaş büyük olan Fransız iş adamı banker Phillippe Junot (d. 19 Nisan 1940) ile yaşamını birleştirdi. Bu evlilik iki yıl sonra 9 Ekim 1980 tarihinde sona erdi.
2. evliliği : Prenses Caroline ikinci evliliğini ise 29 Aralık 1983 tarihinde İtalyan sanayici Stefano Casiraghi ile yaptı. Andrea Albert Pierre (d.8 Haziran 1984), Charlotte Marie Pomeline (d.3 Ağustos 1986) ve Pierre Rainier Stefano (d.5 Eylül 1987) adında üç çocuğu oldu. Eşi 3 Ekim 1990 tarihinde bir tekne yarışında geçirdiği kaza sonucu öldü.
3. evliliği : Prenses Caroline, 23 Ocak 1999 tarihinde Hannover Prensi Ernst August Prinz von Hannover ile dünya evine girdi. “Alexandra Charlotte Ulrike Maryam Virginia” (d. 20 Temmuz 1999) adında bir kız çocuğu oldu.


Kaynak:Biyografi.info

Prenses Caroline için yapılan aramalar

Prenses Caroline, Prenses Caroline biyografi, Prenses Caroline hayatı, Prenses Caroline özgeçmişi, Prenses Caroline hakkında, Prenses Caroline doğum yeri, Prenses Caroline fotoğraf, Prenses Caroline video, Prenses Caroline resim, Prenses Caroline kimdir?, Prenses Caroline kaç yaşında?, Prenses Caroline nereli, Prenses Caroline memleketi