FB TW PIN NWS
BioRank 6878

Pierre Narcisse Guerin

Doğum tarihi : 13.Mayıs.1774 Ölüm tarihi : 06.Temmuz.1833
Pierre Narcisse Guerin kaç yaşında öldü : 59
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Ressam
Pierre Narcisse Guerin doğum yeri : Paris, Fransa
Ölüm yeri : Roma, İtalya

Pierre Narcisse Guerin Biyografisi

Fransız ressamdır.

Pierre Narcisse Guerin, 13 Mayıs 1774 tarihinde Paris, Fransa’da doğmuştur. Ressam Jean-Baptiste Regnault'un bir öğrencisi olarak, ondan resim eğitimi aldı. Ressam Eugene Delacroix ve Théodore Géricault’a öğretmenlik yaptı.

Pierre Narcisse Guerin, 1799 yılında eşi Sulla'nın ölümünden sonra Roma'ya gitti. Ancak sağlığı nedeniyle Roma'da kalamayarak, 1800 yılında, Napoli'ye gitti. 1802 yılında Phaedra ve Hippolytus (Louvre) adlı tablosunu yaptı. 1810 yılında tekrar Paris'e döndükten sonra Andromache ve Pyrrhus (Louvre) adlı tabloyu yaptı. Aynı yıl, Cephalus ve Aurora (Louvre) ile Napolyon Bonapart ve Kahire Asileri'ni (Versailles) de sergiledi.

En iyi eseri olarak kabul edilen 1815 yılında yaptığı ''Troya Kentinin Acısını Dido'ya Anlatan Ene' adlı tablosudur.

1822 yılında Roma'daki Fransız Akademisi'nin direktörlüğünü kabul etti. 1828 yılında Paris'e dönerek daha önce yarım bıraktığı Pyrrhus ve Priam adlı tablosuna çalıştı, sağlığı tamamen bozulunca İtalya'ya gitti. Roma'ya vardıktan kısa bir süre sonra öldü.

Pierre Narcisse Guerin, 6 Temmuz 1833 tarihinde Roma, İtalya’da 59 yaşında ölmüştür. La Trinité de Monti kilisesine gömüldü.

Kaynak:Biyografi.info

Pierre Narcisse Guerin için yapılan aramalar

Pierre Narcisse Guerin, Pierre Narcisse Guerin biyografi, Pierre Narcisse Guerin hayatı, Pierre Narcisse Guerin özgeçmişi, Pierre Narcisse Guerin hakkında, Pierre Narcisse Guerin doğum yeri, Pierre Narcisse Guerin fotoğraf, Pierre Narcisse Guerin video, Pierre Narcisse Guerin resim, Pierre Narcisse Guerin kimdir?, Pierre Narcisse Guerin kaç yaşında?, Pierre Narcisse Guerin nereli, Pierre Narcisse Guerin memleketi