FB TW PIN NWS
BioRank 8247

Öztürk Oran

Doğum tarihi : ??.??.1956
Öztürk Oran kaç yaşında : 68
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Öztürk Oran doğum yeri : Kars

Öztürk Oran Biyografisi

20 Aralık 2017 tarihinde İTO başkanı olarak seçildi.

Öztürk Oran, 1956 yılında Kars’ta doğmuştur. Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe (Türk Dili ve Edebiyatı) bölümünden mezun oldu. Ayrıca Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü Bütçeleme ve Standart Maliyetler uzmanlık programını bitirmiştir.

Öztürk Oran, 1974 yılında Vakıflar Bankası'nda memur olarak çalışma hayatına başladı. Bu arada 3 yıl süre ile Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi'nde Dış Ticaret, İngilizce, Muhasebe ve Banka Yöneticiliği eğitimini tamamlayıp pekiyi dereceyle diploma almıştır. 12 yıl Vakıflar Bankası'nda 16 yıl da Faisal Finans Katılım Bankası’nda olmak üzere toplam 28 yıllık Bankacılık mesleği süresince memurluktan Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar hemen hemen her kademede çalıştı.

Öztürk Oran, 2003 yılından bu yana ortağı olduğu ilaç firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam etti. Öztürk Oran İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Bunlarla beraber Yetimler Derneği ve Yetimler Vakfı gibi birçok STK ve vakıfların da yönetiminde bulunmuştur. İngilizce bilmektedir.

30 Nisan 2014 tarihinde T.Vakıflar Bankası T.A.O. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Aynı zamanda T.Vakıflar Bankası T.A.O. Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi ve Ücretlendirme Komitesi Üyesidir. 2015 yılı Haziran ayı itibariyle Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

İTO Yönetim Kurulu, Başkan İbrahim Çağlar'ın 11 Aralık 2017 tarihinde vefatı sonrası 20 Aralık 2017 tarihinde yapılan ilk Yönetim kurulu toplantısında, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran, İTO'nun 23. başkanı seçildi. Aynı zamanda Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı da olan Oran, oda ve borsa seçimlerinin gerçekleştirileceği 2018 yılı nisan ayına kadar İTO başkanı olarak görev yapacak.

Kaynak:Biyografi.info

Öztürk Oran için yapılan aramalar

Öztürk Oran, Öztürk Oran biyografi, Öztürk Oran hayatı, Öztürk Oran özgeçmişi, Öztürk Oran hakkında, Öztürk Oran doğum yeri, Öztürk Oran fotoğraf, Öztürk Oran video, Öztürk Oran resim, Öztürk Oran kimdir?, Öztürk Oran kaç yaşında?, Öztürk Oran nereli, Öztürk Oran memleketi