FB TW PIN NWS
BioRank 1897

Özlem Zengin

Doğum tarihi : 09.Eylül.1969
Özlem Zengin kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Özlem Zengin doğum yeri : Tokat

Özlem Zengin Biyografisi

8 Ocak 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi.

Özlem Zengin, 9 Eylül 1969 tarihinde Tokat’da öğretmen bir anne babanın kızı olarak doğmuştur. Baba adı Salih, anne adı Nimet'tir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1990 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra bir süre Amerika’da yaşadı. Türkiye'ye döndükten sonra bir yıl öğretmenlik yaptı.

Özlem Zengin, 1998-2001 yılları arasında Kanal 7'de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği “Hayatın İçinden” adlı televizyon programını hazırladı. Aynı yıl serbest avukatlık yapmaya başladı.

2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2005’den itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 yılına kadar devam eden bu süreçte fasılasız üç dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2011 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Din Sosyolojisi alanında ’Yüksek Yargı Kararları Işığında Din ve Laiklik Algısındaki Sosyolojik Değişim’ konulu tez çalışması ile yüksek lisans derecesi aldı.

Bu arada Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. 12 Mayıs 2012 tarihinde, Üçüncü Olağan İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi’nde AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı’na seçildi ve 14 Mart 2015 tarihine kadar bu görevini sürdürdü.

Kadın, Aile ve Çocuk üzerine sivil toplum alanında çalışmalarına da devam eden Av. Özlem Zengin İstanbul Kadın ve Aile Araştırma Merkezi “İKAMER” in kurucularındandır. Beyaz El Dayanışma Derneği kurucu üyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği “KADEM” kurucu üyesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir. Medya alanında çalışmalarına devam etmekte ve Ülke TV'de Türkiye ve dünya gündeminin özellikle kadınların bakış açısından değerlendirildiği “İnce Fikir” programını hazırlayıp ve sundu.

İyi derecede İngilizce bilen Özlem Zengin, 20 yaşında 1989 yılında evlendi, 3 çocuk annesidir. 21 yaşında ikiz erkek çocukları oldu. 1992 yılında da bir oğlu daha doğdu. İkizler mühendis, diğer oğlu doktor oldu. Özlem Zengin daha sonra boşandı.

7 Haziran 2015 tarihinde 25. Dönem AKP, İstanbul Milletvekili seçildi. 1 Kasım 2015 tarihindeki seçimlerde aday gösterilmedi.

Özlem Zengin, 8 Ocak 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi. 2016-2018 yılları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı olarak görev yapmıştır.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekilleri seçimlerinde AKP Tokat Milletvekili seçilerek TBMM'de tekrar girdi.

Temmuz 2018 itibarıyla Ak Parti grup başkanvekilliği görevini üstlenmiştir.

Kaynak:Biyografi.info

Özlem Zengin için yapılan aramalar

Özlem Zengin, Özlem Zengin biyografi, Özlem Zengin hayatı, Özlem Zengin özgeçmişi, Özlem Zengin hakkında, Özlem Zengin doğum yeri, Özlem Zengin fotoğraf, Özlem Zengin video, Özlem Zengin resim, Özlem Zengin kimdir?, Özlem Zengin kaç yaşında?, Özlem Zengin nereli, Özlem Zengin memleketi