FB TW PIN NWS
BioRank 7784

Osman Zolan

Doğum tarihi : 10.Aralık.1964
Osman Zolan kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Siyasetçi
Osman Zolan doğum yeri : Tavas, Denizli

Osman Zolan Biyografisi

Denizli Büyükşehir Belediye başkanı

Osman Zolan, 10 Aralık 1964 tarihinde Denizli ilinin ilçesi Tavas’da doğmuştur. İlk öğrenimini Tavas-Garipköy'de, orta ve lise eğitimini ise Isparta’da Gönen Öğretmen Lisesi’nde yaptı. İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Osman Zolan, üniversiteden avukat olarak mezun olduktan sonra Denizli Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yaptı. Bu dönemde sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yaptı. 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri'nde Denizli Belediye Meclis üyeliğine seçilen Osman Zolan, 2004 ile 2011 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Osman Zolan, evlidir ve Esra Zolan, Ceyda Zolan adlarında iki kızı vardır.

Osman Zolan, 10 Mart 2011 tarihinde dönemin Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci'nin millletvekili adaylığına başvurmak için istifa etmesi üzerine boşalan yere 16 Mart 2011 tarihinde Denizli Belediye Meclisi'nde yapılan seçimle Denizli Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Osman Zolan, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler için Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterildi. Seçimler sonunda Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden AK Parti'den tekrar aday gösterildi. Yapılan seçimde tekrar Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 13 Haziran 2019 tarihinde Enerji Kentleri Birliği Başkanlığı görevine seçildi.

Bulunduğu Siyasi Parti :
2004 - ----- - Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)

Kaynak:Biyografi.info

Osman Zolan için yapılan aramalar

Osman Zolan, Osman Zolan biyografi, Osman Zolan hayatı, Osman Zolan özgeçmişi, Osman Zolan hakkında, Osman Zolan doğum yeri, Osman Zolan fotoğraf, Osman Zolan video, Osman Zolan resim, Osman Zolan kimdir?, Osman Zolan kaç yaşında?, Osman Zolan nereli, Osman Zolan memleketi