FB TW PIN NWS
BioRank 7151

Osman Girgin

Doğum tarihi : 19.Ekim.1987
Osman Girgin kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Osman Girgin doğum yeri : Bergama, İzmir

Osman Girgin Biyografisi

Osman Girgin, 24 Eylül 2018 tarihinden itibaren Haber Global televizyon kanalında haber programları yapmaktadır.

Osman Girgin, 19 Ekim 1987 tarihinde İzmir’in Bergama ilçesinde doğmuştur. Ailesi çiftçilik yapmaktadır. İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümünden 2013 yılında mezun oldu.

Star Gazetesi ve Doğan Haber Ajansı İzmir Bürosunda Polis Muhabirliği yaptıktan sonra CNN Türk Ankara Bürosunda stajyerlik, Fox TV Ankara Bürosunda yarı zamanlı muhabirlik yaptı. 2014 Ocak ayından itibaren Habertürk TV'de muhabir olarak çalıştı. Burada özellikle de Zeytin Dalı Harekâtının 4. Gününde ‘Sınır ötesinde yaşanan olayları Habertürk TV ekranlarında, harita üzerinden cevaplayarak başarılı bir sunuma imza atmıştır.

Yine aynı şekilde 2015 yılında Osman Girgin ve Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’ın İncirlik izlenimleri oldukça ses getiren haberler arasında yer almıştır. Osman Girgin aynı zamanda köşe yazıları da kaleme almıştır.

2014 Ocak ayından bu yana Habertürk TV'de muhabir olarak çalışan Osman Girgin Mayıs 2018 tarihinde kariyerinde yeni bir yol açmak için TV'den ayrıldı. Ve Mayıs 2018 tarihinden itibaren de kuruluş aşamasından itibaren Haber Global kanalında çalışmaya başlamıştır.

Azerbaycanlı Global Medya Grup tarafından kurulan ve TR24 olan ismini Haber Global olarak değiştirmiş olan 24 Eylül 2018 tarihinden itibaren yayın hayatına başlayan “Haber Global” isimli televizyon kanalında çalışmaktadır.

Osman Girgin, 24 Eylül 2018 tarihinden itibaren Haber Global televizyon kanalında gündemin en sıcak haberlerini saat 16:00’da 'Günün Nabzı' adlı programında sundu. 26 Aralık 2018 tarihinden itibaren de aynı kanalda “Mesele” adlı programı sunmaya başladı.

Kaynak:Biyografi.info

Osman Girgin için yapılan aramalar

Osman Girgin, Osman Girgin biyografi, Osman Girgin hayatı, Osman Girgin özgeçmişi, Osman Girgin hakkında, Osman Girgin doğum yeri, Osman Girgin fotoğraf, Osman Girgin video, Osman Girgin resim, Osman Girgin kimdir?, Osman Girgin kaç yaşında?, Osman Girgin nereli, Osman Girgin memleketi