FB TW PIN NWS
BioRank 6130

Osman Gidişoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1945 Ölüm tarihi : 23.Şubat.2013
Osman Gidişoğlu kaç yaşında öldü : 68
Kilo & Boy :
Burcu :
Osman Gidişoğlu doğum yeri : Manisa Kula
Ölüm yeri : Beylerbeyi, İstanbul

Osman Gidişoğlu Biyografisi

Seslendirme ve oyunculuk yapmıştır.
Osman Gidişoğlu, 1945 yılında Manisa’nın Kula ilçesinde dünyaya geldi. Ortaokul 2. Sınıfta iken Manisa’ya taşındılar. Lise mezuniyetine kadar Manisa’da yaşadı. Sahne ile ilk Manisa halk evinde tanıştı.

Amatör olarak ortaokul ve lise yıllarında hem okula devam etti, hem de Manisa Halkevinde tiyatro çalışmalarına katıldı. Daha sonra 1965 yılında Ankara Devlet Konservatuvarına girdi ancak 1.yılında bir nedenden dolayı okuldan ayrılıp, Ankara Devlet Tiyatrolarında “Tohum ve Toprak” adlı oyunda küçük bir rolle profesyonel tiyatro hayatına başladı. Özel tiyatrolarda çalışmaya başladı, daha sonra sırasıyla Ankara Başkent Tiyatrosu, Mithatpaşa Tiyatrosu, Çağ Tiyatrosu, Kardeş Oyuncular, Kayseri Şehir Tiyatrosu ve Muammer Karaca Tiyatrosunda bir çok oyunda rol aldı. Kabataş erkek lisesinde diksiyon, fonotik ve mimik dersleri verdi.

McMillan ve karısı” dizisinde “komiser Enrigth” tiplemesi ile görüntüsüz sadece sesle ünlü olmuş birkaç sanatçıdan biridir Osman Gidişoğlu. “Çocuklar Duymasın” dizisinin “Menderes” karakteri.

Osman Gidişoğlu , 1977 yılında T.R.T de sosyal işlerde çalışan Selma hanımla evlendi. 1979 yılında da oğlu Sercan dünyaya geldi.

Osman Gidişoğlu, 23 Şubat 2013 tarihinde Beylerbeyi'ndeki evinde 68 yaşında hayatını kaybetti.

Kaynak:Biyografi.info

Osman Gidişoğlu için yapılan aramalar

Osman Gidişoğlu, Osman Gidişoğlu biyografi, Osman Gidişoğlu hayatı, Osman Gidişoğlu özgeçmişi, Osman Gidişoğlu hakkında, Osman Gidişoğlu doğum yeri, Osman Gidişoğlu fotoğraf, Osman Gidişoğlu video, Osman Gidişoğlu resim, Osman Gidişoğlu kimdir?, Osman Gidişoğlu kaç yaşında?, Osman Gidişoğlu nereli, Osman Gidişoğlu memleketi