FB TW PIN NWS
BioRank 4494

Oğulcan Kırca

Doğum tarihi : 04.Temmuz.1977
Oğulcan Kırca kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Yönetmen
Oğulcan Kırca doğum yeri : İstanbul

Oğulcan Kırca Biyografisi

Oğulcan Kırca, 4 Temmuz 1977 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Levent Kırca, annesi TRT’de yazar ve yönetmenlik yapan Nur Diner’dir. Özdeş adında bir erkek kardeşi vardır. Babasının Oya Başar ile evliliğinden de Umut ve Ayşe adında kardeşi vardır.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema-Tv bölümünden mezun oldu. Okuldan mezun olduktan sonra Kırca Yapım’ı kurdu. Okuldan mezun olduktan sonra ilk kısa metrajlı filmini çeken Oğulcan, ‘Perputual Disorder’ isimli bu filmi, TRT’nin desteğiyle 41. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne gönderir. 35 mm’lik bu film yurtdışı dahil 3 bin film içinden sıyrılıp ödül aldı. ‘Olacak O Kadar’da yönetmenlik yaptı.

Üniversitede okurken aynı zamanda çalışan Oğulcan, o dönemler ailesinin yaptığı ‘Son’ ve ‘Şeytan Bunun Neresinde?’ isimli uzun metrajlı filmlerde yardımcı yönetmenlik ve dijital efekt süpervizörlüğü görevini üstlendi.

Kısa film çalışmasından sonra ilk uzun metrajlı filmi ‘Karanlıkta Bir Çığlık’ı, Van, Mardin ve İstanbul’da çeker. Ardından Mardin’de ortağıyla birlikte şehrin ilk yerel televizyonu Kanal 47’yi kurar. Kanalın yayın yapacağı binadan, tüm ofislere, canlı yayın stüdyolarından ve iletişimine kadar her şeyi üç ayda tamamladı. Ardından Star televizyonu için ‘Lafını Bil de Konuş’ isimli bir çocuk programı hazırlamak üzere İstanbul’a döndü. Bu programın ciddi bir prodüksiyonla hazırlandığını dile getiren Oğulcan, program için Ludwig van Beethoven, Alexandre Dumas (Baba), Fatih Sultan Mehmed, Charlie Chaplin, Alexander Graham Bell, Thomas Alva Edison, Üç Silahşörler, İbn-i Sina ve O.Henry gibi tarihten önemli isimler için dönemsel mekanlar ve kostümler hazırladı.

Daha sonra ‘Olacak O Kadar’ın üç sezon yapımcılığını yaptı. Senaryosunu kendisinin yazdığı, babası Levent Kırca’nın başrol de oynadığı ‘Son İstasyon’ isimli bir sinema filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı.

Oğulcan Kırca, iş dışındaki zamanlarında film izlemeyi çok seviyor. Film müziği yapıyor, klasik piyano çalıyor, bol bol tenis oynuyor ve araba kullanmayı çok seviyor.

Oğulcan Kırca, 31 Ağustos 2014 tarihinde dizi oyuncusu Ayça Erturan ile evlendi. 1Kasım 2021 tarihinde Nova adını verdikleri bir kızları oldu.

Filmleri :
Yönetmen :
2010 - Son İstasyon (Sinema Filmi)
2009 - Olacak O Kadar (TV Dizisi)
2006 - Tek Celse (Sinema Filmi)

Senaryo :
2010 - Son İstasyon (Sinema Filmi)

Yapımcı :
2011 - Karımın Dediği Dedik Çaldığı Kontrbas (TV Dizisi)
2006 - Rating Kasabası (TV Filmi)

Danışman :
2001 - Son (Post-Prodüksiyon Danışmanı) (Sinema Filmi)

Yönetmen Ekibi :
2001 - Son (Yönetmen Yardımcısı) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Oğulcan Kırca için yapılan aramalar

Oğulcan Kırca, Oğulcan Kırca biyografi, Oğulcan Kırca hayatı, Oğulcan Kırca özgeçmişi, Oğulcan Kırca hakkında, Oğulcan Kırca doğum yeri, Oğulcan Kırca fotoğraf, Oğulcan Kırca video, Oğulcan Kırca resim, Oğulcan Kırca kimdir?, Oğulcan Kırca kaç yaşında?, Oğulcan Kırca nereli, Oğulcan Kırca memleketi