FB TW PIN NWS
BioRank 6578

Nuri Elibol

Doğum tarihi : ??.??.1960
Nuri Elibol kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Asker
Nuri Elibol doğum yeri : Zile, Tokat

Nuri Elibol Biyografisi

Nuri Elibol, 1960 yılında, Tokat, Zile’de doğmuştur. O tarihlerde köyünde okul olmadığı için ilkokulu civar iki ayrı köyde bitirdi. Orta öğreniminin bir bölümünü Zile’de, liseyi ise İstanbul’da Kuleli Askeri Lisesi’nde okudu. Kuleliden sonra Yüksek Öğrenimini Harbiye’de yaptı. 30 Ağustos 1981 tarihinde Teğmen rütbesi TSK saflarına katıldı.
1982-2000 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı. 2000 yılında Kıdemli Binbaşı iken, kendi isteği ile Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan emekliye ayrıldı.

2001 yılında gazeteciliğe başladı. 14 yıl süre ile İhlas Yayın Grubu’nda Ankara Medya Grup Başkanlığı görevini icra etti. 13 yıl Türkiye Gazetesi’nde köşe yazarlığı ve TGRT’de televizyon programı yaptı.

Orta derecede İngilizce ve Rusça bilen Nuri Elibol, evlidir, 2 oğlu vardır.

7 Haziran 2015 tarihinde ve 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Ankara 2. bölge 10. sıradan milletvekili adayı olan Nuri Elibol, seçilemediği için Meclis'e giremedi

Kaynak:Biyografi.info

Nuri Elibol için yapılan aramalar

Nuri Elibol, Nuri Elibol biyografi, Nuri Elibol hayatı, Nuri Elibol özgeçmişi, Nuri Elibol hakkında, Nuri Elibol doğum yeri, Nuri Elibol fotoğraf, Nuri Elibol video, Nuri Elibol resim, Nuri Elibol kimdir?, Nuri Elibol kaç yaşında?, Nuri Elibol nereli, Nuri Elibol memleketi