FB TW PIN NWS
BioRank 1520

Natalia Poklonskaya

Doğum tarihi : 18.Mart.1980
Natalia Poklonskaya kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Hukuk Adamı
Natalia Poklonskaya doğum yeri : Mikhailovka Köyü, Perevalsk Raion ,Voroshilovgrad Oblast ,Ukrayna

Natalia Poklonskaya Biyografisi

Kırım Cumhuriyeti Başsavcısıdır.

Natalia Poklonskaya, 18 Mart 1980 tarihinde Ukrayna’da Mikhailovka Köyünde doğmuştur. Tam adı Natalia Vladimirovna Poklonskaya’dır. Daha sonra 1990 yılında, ailesi Kırım'da Yevpatoria’ya taşındı.

Yevpatoria branch of the Kharkiv National Üniversitesinden avukat olarak 2002 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Kırım Özerk Cumhuriyeti, Cumhuriyet Savcısı yardımcısı olarak göreve başladı. 2002 yılından 2006 yılına kadar Krasnogvardeisky ilçesinde bu görevde kaldı. 2006-2010 yılları arasında Yevpatoria ili Savcısı yardımcısı olarak çalıştı. 2010 ve 2011 yılları arasında organize suçlardan sorumlu Kırım Savcılığı başkan yardımcısı görevi yaptı.

2011 yılında Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Simferopol’de yapılan önemli bir mahkemede Kırım Yüksek Kurulu savcısı olarak görev yaptı. Ardından aynı yıl Kiev’de kıdemli savcı olarak görev yaptı. 2012 yılında Kırım Temyiz Mahkemesinde savcıların başkanı olarak çalıştı. Aralık 2012 ayından Mart 2014 ayına kadar da İç İşleri Genel Müdürlüğünde üst düzey yetkili olarak, duruşma öncesi soruşturma ve ceza davalarında kolluk gözetim ile savcılık yönetim denetimi görevlerinde çalıştı.

25 Şubat 2014 tarihinde Ukrayna'daki olaylar nedeni ile istifa etti ancak istifası kabul edilmedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından 11 Mart 2014 ayında; Ukrayna‘dan tek taraflı bağımsızlık ilan eden ve Rusya‘ya bağlanma kararı alan Kırım’da Kırım Başsavcısı olarak atandı.

11 Mart 2014 tarihinde Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Simferopol’de yaptığı basın toplantısında gergin hali, yamuk ağızla konuşması ve bitmeyen hızlı göz kırpmalarının ardındaki kocaman gözleri ve aşırı güzelliği ile dikkatleri üzerine topladı.

Natalia Poklonskaya, Vladimir Klimenko ile evlenip boşanmıştır. 2005 doğumlu Anastasia Poklonskaya adında bir kızı vardır. 2018 yılında Ivan Solovyov ile evlendi 2019 yılında boşandı.

12 Haziran 2015 tarihinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Başsavcısı Natalia Poklonskaya'ya 3'üncü Sınıf Adalet Danışmanı rütbesini verdi. Savcılık çalışanının bu rütbesi, tümgeneral rütbesine denk geliyor. Poklonskaya'nın önceki rütbesi, albay rütbesine denk gelen Baş Adalet Danışmanı'ydı.

27 Eylül 2016 tarihinde Rusya, Duma'sına milletvekili seçimlerine katılmak için Başsavcılık görevinden istifa etti. Natalya Poklonskaya, 18 Eylül 2016 tarihinde yapılan Duma seçimlerinde iktidar partisi Birleşik Rusya’dan milletvekili seçildi.

Natalia Poklonskaya, 14 Ekim 2021 tarihinde Afrika ülkesi Cape Verde’ye büyükelçi olarak atandı.

Kaynak:Biyografi.info

Natalia Poklonskaya hakkında haberler

Tüm Natalia Poklonskaya haberleri

Natalia Poklonskaya için yapılan aramalar

Natalia Poklonskaya, Natalia Poklonskaya biyografi, Natalia Poklonskaya hayatı, Natalia Poklonskaya özgeçmişi, Natalia Poklonskaya hakkında, Natalia Poklonskaya doğum yeri, Natalia Poklonskaya fotoğraf, Natalia Poklonskaya video, Natalia Poklonskaya resim, Natalia Poklonskaya kimdir?, Natalia Poklonskaya kaç yaşında?, Natalia Poklonskaya nereli, Natalia Poklonskaya memleketi