FB TW PIN NWS
BioRank 8693

Naomi Osaka

Doğum tarihi : 16.Ekim.1997
Naomi Osaka kaç yaşında : 27
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Tenisçi
Naomi Osaka doğum yeri : Chuo-ku, Osaka, Japonya

Naomi Osaka Biyografisi

9 Eylül 2018 tarihinde Serena Williams ile oynadığı Amerika Açık finalini kazanarak kariyerinin ikinci WTA ve ilk Grand Slam turnuvasını kazandı.

Naomi Osaka, 16 Ekim 1997 tarihinde 16 Ekim 1997 Osaka, Japonya’da doğmuştur. Annesi Japon Tamaki Osaka, babası Haitili Leonard Francois’dir. Mari adında ablası vardır. 3 yaşında iken ailesi Japonya'dan ABD, New York'ta Long Island'a taşındı. New York'taki Elmont Alden Terrace İlköğretim Okulu'nda okudu. 2006 yılında Florida'ya taşındılar. Florida'daki Broward ortaokulunda okudu. Ardından Florida Tenis SBT Akademisi'nde ve ProWorld Tenis Akademisi'nde eğitim aldı.

Naomi Osaka’nın babası 1999 yılında Fransa Açık tenis turnuvasını izledikten sonra kızlarının tenisçi olmasına karar verip bu yönde eğitimlerine başlamıştır.

16 yaşındayken profesyonel olan Naomi Osaka, ilk maçını 2013 yılında WTA (Kadınlar Tenis Birliği) kapsamında Quebec’teki Challenge Bell’de ve Tokyo’daki Pan Pacific Open’da yaptı.

2018 yılında ABD’li Simona Halep’in birinci olduğu Fransa Açık Tenis Turnuvasında ve İngiltere’de yapılan Alman Angelique Kerber’in birinci olduğu Wimbledon Açık Tenis Turnuvasında Naomi Osaka, üçüncü oldu.

Naomi Osaka, 2018 yılında ABD Açık Tenis Turnuvasında Serena Williams’ı yenerek birinci oldu. Böylece ilk Grand Slam turnuvasını kazanmış oldu.

2019 yılında Avustralya Açık Tenis Turnuvasında çek tenisçi Petra Kvitova’yı yenerek birinci oldu ve kariyerindeki ikinci Grand Slam şampiyonluğunu elde etti

Naomi Osaka, ABD’de Florida eyaletinde Boca Raton’da yaşamaktadır.

2019 yılında Forbes'un her sene için yaptığı en çok kazanan kadın sporcular listesine göre 37,4 milyon dolarlık kazancı ile Naomi Osaka, Serena Williams’ı geride bırakarak en çok kazanan kadın sporcu unvanının yeni sahibi oldu.

Kaynak:Biyografi.info

Naomi Osaka için yapılan aramalar

Naomi Osaka, Naomi Osaka biyografi, Naomi Osaka hayatı, Naomi Osaka özgeçmişi, Naomi Osaka hakkında, Naomi Osaka doğum yeri, Naomi Osaka fotoğraf, Naomi Osaka video, Naomi Osaka resim, Naomi Osaka kimdir?, Naomi Osaka kaç yaşında?, Naomi Osaka nereli, Naomi Osaka memleketi