FB TW PIN NWS
BioRank 3614

Nagehan Alçı

Doğum tarihi : 13.Nisan.1977
Nagehan Alçı kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Gazeteci
Nagehan Alçı doğum yeri : İstanbul

Nagehan Alçı Biyografisi

Nagehan Alçı, 13 Nisan 1977 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Rüştü Alçı’dır. Cağaloğlu semtinde bulunan İstanbul Erkek Lisesinden mezun oldu. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler Bölümünde öğrenim gördü.
Gazetecilik hayatına Hürriyet gazetesinin dış haberler servisinde staj yaparak başladı. Daha sonra 32. Gün programında ve Avusturya'daki bir televizyon kanalında stajlarını devam ettirdi.

2006 yılında Emre Ayhan ile evlenen Nagehan Alçı, 206 yılında boşanmıştır.

Nagehan Alçı, Show TV dış haberler bölümünde çalıştı, Irak Savaşı sırasında simultane çeviriler yaptı, sonra 2007 yılında Akşam gazetesine geçerek burada köşe yazarlığı yapmıştır. SkyTürk TV'de Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut ile 'Sosyal Bilgiler' adlı bazı belgeseller hazırladı. Aynı zamanda Kanaltürk'te Kısa bir süre Pelin Batu ile birlikte 'Sınırsız' adlı programda yorumculuk yaptı. Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Daha sonra Kanal 24'te 'Nerede Kalmıştık' programında sunucu ve yorumcu olarak görev yaptı

2011 yılından itibaren Beyaz TV'de 'Medcezir' programında ve CNN TÜRK'te 'Dört Bir Taraf' programında yorumculuk yapmaya başladı. Nagehan Alçı, Almanca ve İspanyolca biliyor. Az derecede de Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Nagehan Alçı, 27 Aralık 2010 tarihinde köşe yazarı ve televizyoncu Rasim Ozan Kütahyalı ile evlendi. 7 Temmuz 2013 tarihinde Birinin ismi Betül Yasemin öbürünün ismi Ayşe Ela olan ikiz kız çocukları oldu. 3 Ekim 2023 tarihinde anlaşmalı olarak boşandı.

Yazdığı Kitapları :
2008 - Özü Sözü Yirmi Bir
2017 - Darbenin Ayak Sesleri. Görüş Yayınları
2023 - Taliban'ın Afganistanı'nda


Kaynak:Biyografi.info

Nagehan Alçı kitapları

 • Komplo Teorileri Komplo Teorileri

  Yarın tarihi : 2009-04-13


  Yayınevi : PROFİL YAYINCILIK


  Siyaset » Aktüel Siyaset
  Siyaset » Araştırma-İnceleme

 • Özü Sözü Yirmibir Özü Sözü Yirmibir

  Yarın tarihi : 2008-04-14


  Yayınevi : PROFİL YAYINCILIK-KELEPİR


  Siyaset » Aktüel Siyaset
  Siyaset » Uluslararası Siyaset

Tüm Nagehan Alçı kitapları

Nagehan Alçı için yapılan aramalar

Nagehan Alçı, Nagehan Alçı biyografi, Nagehan Alçı hayatı, Nagehan Alçı özgeçmişi, Nagehan Alçı hakkında, Nagehan Alçı doğum yeri, Nagehan Alçı fotoğraf, Nagehan Alçı video, Nagehan Alçı resim, Nagehan Alçı kimdir?, Nagehan Alçı kaç yaşında?, Nagehan Alçı nereli, Nagehan Alçı memleketi