FB TW PIN NWS
BioRank 1754

Nadide Sultan

Doğum tarihi : 15.Kasım.1976
Nadide Sultan kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Şarkıcı
Nadide Sultan doğum yeri : İstanbul

Nadide Sultan Biyografisi

Nadide Sultan Türkoğlu, 15 Kasım 1976 tarihinde İstanbul’da Zeynep Kamil Hastanesin’de doğmuştur. Aslen Konya’lıdır. İlkokulu İdealtepe İlkokulunda okudu. , İdealtepe İlkokulu'nda okurken halk müziği korosunda, halk oyunları ekibinde ve bando takımında görev aldı. Orta ve lise eğitimini ise Fenerbahçe Ortaokulu ve Lisesinde tamamlamıştır. Fenerbahçe Lisesi'nde henüz orta ikide olmasına rağmen lise korosuna alındı. Koroyu çalıştıran besteci Gündoğdu Duran yeteneğini fark edip ailesini müzik okuması konusunda ikna etti ve kendisinin de Nadide'ye ders vermeye başladı. Lisedeyken Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne gitti. Haftanın 3 günü Üsküdar'a 3 günü Marmara Musıki Cemiyeti'ne gitti.
Daha sonra MSM'nin (Müjdat Gezen Sanat Merkezi) sanat müziği bölümüne girdi ve ilk sahne çalışmalarını da orada kurduğu grubuyla gerçekleştirdi. . İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) Devlet Konservatuarı'na üçüncülükle girdi. İkinci yılında anne babası ayrıldı.

Altay, Coşkun Sabah, Fatih Ürek, Aydın ve Emel Sayın gibi isimlere vokal yaptı. Tek başına sahneye çıktığı mekanlar da oldu. Çeşitli barlarda çalıştı.

1997'de henüz Konservatuar ikinci sınıftayken Garo Mafyan'ın prodüktörlüğünü üstlendiği 'Vuslata Beş Kala' ilk albümünü çıkardı ve albümüne ismini veren şarkısıyla iyi bir çıkış yakaladı. Yarım bırakmış olduğu üniversite eğitimine 2009 yılından itibaren geri dönen sanatçı, 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Ses Eğitimi bölümünden mezun olmuştur.

Son olarak 2012 yılının Mayıs ayında 7. stüdyo albümü Hayat Aşktan Yana'yı müzik severlere sundu.

Filmleri :
2001 - Cifte Bela – (Dizi)
2005 - Ispanaktan Nagmeler (Film)
2005 - Bodrum Hakimi – (Tv Filmi)
2009 - Yapma Diyorum - (Dizi)

Nadidenin sunduğu Programlar:
2005 - Anadolu Magazin - TGRT
2006 - Renkli bir Gece - Kanal 1
2007 - 2009 - Nadidece - Radyo Mega
2012 - Nadide Geceler - FOX Tv

Albümleri :
1997 - Vuslat'a Beş Kala
1999 - Tutuldum
2000 - Aşktan Ölsem
2004 - Dene Bakalım
2007 - Tek Kişilik
2010 - Nadide'S
2012 - Hayat Aşktan Yana


Kaynak:Biyografi.info

Nadide Sultan için yapılan aramalar

Nadide Sultan, Nadide Sultan biyografi, Nadide Sultan hayatı, Nadide Sultan özgeçmişi, Nadide Sultan hakkında, Nadide Sultan doğum yeri, Nadide Sultan fotoğraf, Nadide Sultan video, Nadide Sultan resim, Nadide Sultan kimdir?, Nadide Sultan kaç yaşında?, Nadide Sultan nereli, Nadide Sultan memleketi , Nadide Sultan albümleri