FB TW PIN NWS
BioRank 1461

Mustafa Taşpınarlı

Doğum tarihi : ??.??.1944 Ölüm tarihi : 20.Haziran.2023
Mustafa Taşpınarlı kaç yaşında öldü : 79
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Müzisyen
Mustafa Taşpınarlı doğum yeri : Basmane, İzmir
Ölüm yeri : İzmir

Mustafa Taşpınarlı Biyografisi

Babası da müzisyen olan ve İzmir’in yetiştirdiği en büyük keman ustası olarak bilinen Mustafa Taşpınarlı, müzik kariyerine daha 8 yaşındayken başladı.

Mustafa Taşpınarlı, 1944 yılında İzmir Basmane’de doğmuştur. Kamil Taşpınarlı adında kardeşi vardır. Müzik kariyerine daha 8 yaşındayken başlayan Mustafa Taşpınarlı, İzmir’de gazinolarda kemancılık yaptı.

Askerliğini İstanbul’da yaptıktan sonra İstanbul’da kalmaya karar vererek müzik hayatını burada devam ettirdi.

Tarzan Mustafa lakaplı Mustafa Taşpınarlı, Müzeyyen Senar, Muazzez Abacı, Zeki Müren, Sibel Can, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy gibi birçok ünlü isimle çalıştı.

İstanbul’da gazinoların kapanması üzerine İzmir Radyosuna geçti ve kadrolu baş kemancı oldu. Daha sonra Kültür Bakanlığı klasik Türk müziği korusunda devlet sanatçısı ünvanıyla müzik kariyerini sürdürmeye devam etti. Klasik Türk müziği korosundan emekli olduktan sonra müziğe bir süreliğine ara verdi.

Mustafa Taşpınarlı, Özlem Taşpınarlı ile evlidir.

Mustafa Taşpınarlı 20 Haziran 2023 tarihinde İzmir'de 79 yaşında öldü.

Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Taşpınarlı için yapılan aramalar

Mustafa Taşpınarlı, Mustafa Taşpınarlı biyografi, Mustafa Taşpınarlı hayatı, Mustafa Taşpınarlı özgeçmişi, Mustafa Taşpınarlı hakkında, Mustafa Taşpınarlı doğum yeri, Mustafa Taşpınarlı fotoğraf, Mustafa Taşpınarlı video, Mustafa Taşpınarlı resim, Mustafa Taşpınarlı kimdir?, Mustafa Taşpınarlı kaç yaşında?, Mustafa Taşpınarlı nereli, Mustafa Taşpınarlı memleketi