FB TW PIN NWS
BioRank 4942

Murat Yetkin

Doğum tarihi : 29.Aralık.1959
Murat Yetkin kaç yaşında : 65
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Gazeteci
Murat Yetkin doğum yeri : Gaziantep

Murat Yetkin Biyografisi

Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni görevindedir.

Murat Yetkin, 29 Aralık 1959 tarihinde Gaziantep’de doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

21 Şubat 1981 tarihinde Bülent Ecevit’in Ankara'da yayınlamaya başladığı Arayış dergisinde gazeteciliğe başladı. Murat Yetkin, daha sonra BBC World Service, Deutsche Welle, AFP, Turkish Daily News, Kanal D, NTV ve Sabah’ın bulunduğu yayın organlarında muhabirlik ve haber yöneticiliği yaptı.

2001 yılı Şubat ayından sonra gazetenin kapandığı 2016 yılına kadar Radikal gazetesi Ankara temsilcisi olarak çalıştı. Televizyonda siyasi içerikli televizyon programları hazırlıyor ve sundu.

Murat Yetkin, Radikal gazetesinin kapanmasından sonra Hürriyet Gazetesi'ne geçiş yaparak aktif yazılarına devam etti. Halen Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni görevinde bulunmaktadır.

Murat Yetkin, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İktisat Bölümünde Süreyya Serdengeçti, Fatih Özatay ve Güven Sak ile birlikte "Türkiye'nin Ekonomik ve Sosyal Dönüşümü" dersini vermektedir.

Murat Yetkin, Deniz Yetkin ile evlidir ve bir kız çocuğu vardır.

Kitapları :
1992 - Ateş Hattında Aktif Politika
2000 - Tezkere : Irak Krizinin Gerçek Öyküsü
2002 - Avrupa Birliği Bekleme Odasında Türkiye
2004 - Kürt Kapanı : Şam'dan İmralı'ya Öcalan
2017 - Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı


Kaynak:Biyografi.info

Murat Yetkin kitapları

Tüm Murat Yetkin kitapları

Murat Yetkin için yapılan aramalar

Murat Yetkin, Murat Yetkin biyografi, Murat Yetkin hayatı, Murat Yetkin özgeçmişi, Murat Yetkin hakkında, Murat Yetkin doğum yeri, Murat Yetkin fotoğraf, Murat Yetkin video, Murat Yetkin resim, Murat Yetkin kimdir?, Murat Yetkin kaç yaşında?, Murat Yetkin nereli, Murat Yetkin memleketi