FB TW PIN NWS
BioRank 5035

Murat Yeni

Doğum tarihi : ??.??.1975
Murat Yeni kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : TV sunucusu
Murat Yeni doğum yeri : Ankara

Murat Yeni Biyografisi

Samanyolu TV'de yayınlanan Maceracı isimli gezi programı ile tanındı. Murat Yeni, 1975 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Yozgat'lıdır.
Kanal A, Işık TV ve Bazı Radyo Kanallarında program yaptıktan sonra Samanyolu TV’de çalışmaya başlamıştır. 2007 yılından 2010 yılına kadar 3 yıl TRT'de çalıştıktan sonra Samanyolu TV’ye geri geldi. Yaptığı program dolayısıyla Anadolu'nun birçok il ve ilçesini gezdi. Ekranda ne kadar susmayan biri gibi görünse de evde sessiz, sakin, konuşmayı pek sevmeyen bir insandır.

Murat Yeni, 1998 yılında ‘Kervan’ adlı programıyla Anadolu maratonuna çıktı. Yine bir gün, programa giderken ekipçe geçirdikleri kaza programın adını Maceracı olarak değiştirmelerine vesile olur: “Kervan ekibi olarak geçirdikleri kazada yönetmenler öldü. Bir arkadaşı hâlâ yürüyemiyor. Murat Yeni’nin ise ayağı kırılmıştı. Programa devam edebilmek için onu Anadolu’da bir yerden bir yere taşıyacak bir araca ihtiyaç vardı. Bir arkadaşının aklına yandan sepetli motorlar geldi. “Murat’ı sepete oturtalım, yanına da motoru kullanacak birini verelim” dediler. Motorlu Maceracı’nın çıkış noktası bu olay olmuştur.”

Murat Yeni, yaptığı “Maceracı” programının dışında sahnelerde konser verir, şiir okur. "Cennet Gelini "adında albümü vardır. Kutlu doğum programları yapmaktadır.

Evlilikleri :
1. Eşi : 2005 yılında Emine Hanım ile evlendi. 2011 yılında boşandı. Nedret Şevval (d.2007) adında bir kızı vardır.
2.eşi : Murat Yeni, 2012 yılında Reyhan Yeni ile evlendi.

Kitapları :
İbret


Kaynak:Biyografi.info

Murat Yeni kitapları

  • İbret İbret

    Yarın tarihi : 2010-09-23


    Yayınevi : ÖZGE YAYINCILIK


    Edebiyat » Biyografi-Otobiyografi
    Edebiyat » Anlatı

Tüm Murat Yeni kitapları

Murat Yeni için yapılan aramalar

Murat Yeni, Murat Yeni biyografi, Murat Yeni hayatı, Murat Yeni özgeçmişi, Murat Yeni hakkında, Murat Yeni doğum yeri, Murat Yeni fotoğraf, Murat Yeni video, Murat Yeni resim, Murat Yeni kimdir?, Murat Yeni kaç yaşında?, Murat Yeni nereli, Murat Yeni memleketi