FB TW PIN NWS
BioRank 2358

Murat Kalsın

Doğum tarihi : ??.??.1966
Murat Kalsın kaç yaşında : 56
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Murat Kalsın doğum yeri : Muş

Murat Kalsın Biyografisi

Arkon İnşaat İcra Kurulu Başkanıdır.

Murat Kalsın, 1966 yılında Muş'ta doğmuştur. Tam adı Gökhan Murat Kalsın’dır. İngiltere’de London School of Economics'te aldığı İngilizce eğitiminin ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Eğitimine ABD'de devam ederek Washington D.C. Georgetown Üniversitesi'nde İşletme ve İngilizce eğitim aldı.

Murat Kalsın, 1988 ile 2000 yılları arasında ABD, Avrupa ve Türkiye'de çeşitli sektörlerde ticaret ve sanayi ile uğraştı. 2001 yılında ise bugün hala İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı Arkon İnşaat'ı kurdu. 2009-2013 yılları arasında MÜSİAD'da Genel Başkan Yardımcılığı yapan Murat Kalsın, 2013 yılından bu yana İTO'nun Başkan Yardımcısıdır.

İTO Yönetim Kurulu, Başkan İbrahim Çağlar'ın 11 Aralık 2017 tarihinde vefatı sonrası Murat Kalsın başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Ancak 20 Aralık 2017 tarihinde yapılan olan toplantıda başkanlığa İTO Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran seçilmiştir.

İş Tecrübeleri :
- 1988-2000 yıllarında Türkiye, ABD ve Avrupa'da çeşitli sektörlerde ticaret ve sanayi ile uğraştı.
- 2001 yılında Arkon İnşaat San. ve Tic. A.Ş.'yi kurdu.
- Arkon İnşaat San. ve Tic. A.Ş.'de İcra Kurulu Başkanı,
- Fulya Akaryakıt Tic. ve San. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi,
- Meska Petrol San. ve Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi,
- Hazar Uluslararası Tic. ve Paz. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi,

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDA DERNEK BAŞKANLIKLARI ve ÜYELİKLER:
- İTO (İstanbul Ticaret Odası) 2013-…. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.
- TOBB’ da (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği)2009-2013 tarihleri arasında Genel Kurul Asil Delegesi ve AB Uyum Komisyonu Üyeliği görevinde bulunmuştur.
- İTO (İstanbul Ticaret Odası) 2009-2013 tarihleri arasında Meclis Asil Üyesi ve İnşaat İhtisas Komitesi Üyeliği görevinde bulunmuştur.
-MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği) 2009-2013 yılları arasında Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.
- MMG’ de (Mimar ve Mühendisler Grubu) 2005-2009 yıllarında Genel Başkan olarak görev yapmıştır.
- İBTAV (Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmalar Vakfı)2010-2012 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Halen Mütevelli Heyeti üyesidir.
- TÜDET (Türk - Alman Tekstil ve Hazır Giyimciler Birliği)1993-1996 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
- YTÜ (Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği) üyesidir.
- TEKNOPARK İSTANBUL A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi
- MUŞVAK (Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı) Kurucu üyesidir. - BJK (Beşiktaş Jimnastik Kulübü) Kongre üyesidir.


Kaynak:Biyografi.info

Murat Kalsın videoları

Tüm Murat Kalsın videoları

Murat Kalsın için yapılan aramalar

Murat Kalsın, Murat Kalsın biyografi, Murat Kalsın hayatı, Murat Kalsın özgeçmişi, Murat Kalsın hakkında, Murat Kalsın doğum yeri, Murat Kalsın fotoğraf, Murat Kalsın video, Murat Kalsın resim, Murat Kalsın kimdir?, Murat Kalsın kaç yaşında?, Murat Kalsın nereli, Murat Kalsın memleketi