FB TW PIN NWS
BioRank 2203

Murat Göğebakan

Doğum tarihi : 09.Ekim.1968 Ölüm tarihi : 31.Temmuz.2014
Murat Göğebakan kaç yaşında öldü : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Şarkıcı
Murat Göğebakan doğum yeri : Adana
Ölüm yeri : İstanbul

Murat Göğebakan Biyografisi

Murat Göğebakan, 9 Ekim 1968 tarihinde Adana’da doğmuştur. Babasının adı Hasan, annesinin adı Hatice’dir. Baba tarafı Malatya, Darendeli, Anne tarafı ise Gaziantep’lidir. Anne ve babası Almanya da çalıştığı için ilkokul başlayana kadar sürekli Adana-Almanya arasında yaşamak zorunda kaldı. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adana’da okudu. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarına girdi. Üniversite eğitimini bitirdikten sonra da Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak yer aldı. Bu yıllarda dergah eğitimi aldı, gitar dersleri verdi ve bar çalışmaları yaptı.
1995 yılına kadar Adana’da yaşayan Murat Göğebakan, 1995 yılında, hayallerini gerçekleştirmek ve bir albüm çıkarmak için İstanbul’a geldi. 1996 yılında "Ben Sana Aşık Oldum" isimli albümünü çıkardı ve bu albümü ile büyük bir çıkış yaptı. Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreninde "Yılın şarkısı" "En iyi söz" "En iyi beste" "En iyi Rock" ve "En iyi Çıkış Yapan" kategorilerinde aday gösterildi. "En iyi çıkış yapan erkek sanatçı" ödülünü aldı.

Ardından Sindoma Müzik kuruldu. Bu şirketten "Sen Rahatına Bak" "Tek Suçum Seni Sevmekmiş" ve "Merhaba" ismli albümlerini çıkardı. 2000 yılında Sema Bekmez ile evlenen Göğebakan, 2002 yılında çıkardığı "Ayyüzlüm" isimli albümüyle MÜYAP'ın En Çok Satan Albüm Ödüllerine layık görüldü. Ardından çıkardığı "Yaralı" ve"Sana Olan Aşkım Şahit" isimli albümleriyle başarısını devam ettiren sanatçı, bu süre içerisinde "Hasan'dan Olma Hatice'den Doğma Murat Göğebakan" isimli bir de kitap çıkardı.

Murat Göğebakan 2 Mayıs 2009 tarihinde grip diye gittiği hastanede, kan kanseri olduğunu öğrendi ve Lösemi teşhisi konuldu. Zaman içinde hastalığını yenmiş ve müzik hayatına devam etmiştir.

Murat Göğebakan, Erkin Koray, Cem Karaca, Edip Akbayram, Barış Manço, Deep Purple ve Led Zeppelin gibi isimlerden etkilendiğini belirtmiştir.

Murat Göğebakan, genç yaşlarında evlendi. 1994 yılında boşandı. Bu ilk evliğinden Bülent isminde bir çocuğu vardır.

2001 yılında Sema Bekmez ile evlendi. 2011 yılında boşandılar.

Murat Göğebakan uzun süre gördüğü kanser tedavisine rağmen 31 Temmuz 2014 tarihinde 46 yaşında hayatını kaybetti.

Albümleri :
2012 - Aşkın Gözyaşları
2010 - Aşıklar Yolu
2007 - Sevgiliye
2005 - Sana Olan Aşkım Şahit
2004 - Yaralı
2002 - Ayyüzlüm
2000 - Merhaba
1999 - Tek Suçum Seni Sevmekmiş
1998 - Sen Rahatına Bak
1996 - Ben Sana Aşık Oldum


Kaynak:Biyografi.info

Murat Göğebakan kitapları

Tüm Murat Göğebakan kitapları

Murat Göğebakan için yapılan aramalar

Murat Göğebakan, Murat Göğebakan biyografi, Murat Göğebakan hayatı, Murat Göğebakan özgeçmişi, Murat Göğebakan hakkında, Murat Göğebakan doğum yeri, Murat Göğebakan fotoğraf, Murat Göğebakan video, Murat Göğebakan resim, Murat Göğebakan kimdir?, Murat Göğebakan kaç yaşında?, Murat Göğebakan nereli, Murat Göğebakan memleketi , Murat Göğebakan albümleri