FB TW PIN NWS
BioRank 8209

Murat Çizakça

Doğum tarihi : 01.Şubat.1946
Murat Çizakça kaç yaşında : 78
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Akademisyen
Murat Çizakça doğum yeri : Bursa

Murat Çizakça Biyografisi

Öğretim görevlisi, profesör.
Murat Çizakça, 1 Şubat 1946'da Bursa'da doğdu. Mehmet İhsan ve Süheyla (evlenmeden önceki soyadı Sonumut'tur) Çizkaya'nın oğlu olan Murat Çizkaya, evliliğini 16 Ekim 1970'te Holanda'da, Kitty De Maertelaere ile yapmıştır. Tek çocuğu olan Defne Çizakça, 1982'de doğmuştur.

Lisans(B.A.) tahsilini İngiltere'nin Leicester Universitesi'nde 1968 yılında tamamlayan Çizakça, yüksek lisans eğitimine(M.A.) A.B.D.'de "University of Pennsylvania"da devam etmiş ve buradan da 1974 yılında mezun olup Türkiye'ye dönmüş ve 1974-75 yıllarında Bursa İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi'nde İktisat Kürsüsü Asistanlığı yapmıştır.

1975 ve 1982 yılları arasında Boğaziçi ünivesitesi Ekonomi Bölümü'nde Öğretim Üyeliği yapan Çizakça, bu sırada 1978 yılında İktisat Tarihi alanında doktorasını "University of Pennsylvania"da tamamlamıştır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kurulan Uluslarası İslam Bankacılık ve Ekonomi Enstitüsü'nde 1982-84 yılları arasında Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır. 1992-93 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi ve International Institute of Islamic Thought and Civilization Kuala Lumpur Malezya'da eş zamanlı Öğretim Üyesi olarak görevde bulunmuş olan Murat Çizakça, 1997-98 yıllarında Berlin Yüksek Araştırmalar Enstitüsü (Wissenscheftskolleg) üyesi olarak çalışmıştır.

Yabancı dil olarak İngilizce, Almanca, Hollandaca ve osmanlıca bilen Murat Çizakça, halen Fatih Üniversitesi'nde öğretim üyesidir. Uluslararası İslam Bankacılık ve Ekonomisi Enstitüsü, İslam Bancalığı Uzmanlığı Sertifikası'na sahip olan Çizakça'nın aldığı diğer ödülleri: 1968 Liecester University Sertifikası 1972-74 A.I.D. 1979 O.E.C.D. Bursu 1982 O.E.C.D. Bursu

Kaynak:Biyografi.info

Murat Çizakça kitapları

Tüm Murat Çizakça kitapları

Murat Çizakça için yapılan aramalar

Murat Çizakça, Murat Çizakça biyografi, Murat Çizakça hayatı, Murat Çizakça özgeçmişi, Murat Çizakça hakkında, Murat Çizakça doğum yeri, Murat Çizakça fotoğraf, Murat Çizakça video, Murat Çizakça resim, Murat Çizakça kimdir?, Murat Çizakça kaç yaşında?, Murat Çizakça nereli, Murat Çizakça memleketi