FB TW PIN NWS
BioRank 3150

Murat Bür

Doğum tarihi : ??.??.1982
Murat Bür kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Sporcu
Murat Bür doğum yeri : Bursa

Murat Bür Biyografisi

Spor eğitmeni & personal trainer ve skinny jeans adlı dersin mucididir.

Murat Bür, 1982 yılında Bursa’da doğmuştur.

Murat Bür, spor hayatına; tam 12 yıl formasını giydiği Bursaspor’un futbol okulunda başladı ve 2005 yılında Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu. Diplomasını alır almaz hayalleri kovalamak için İstanbul’a gelen Murat Bür, 2006 yılında MAC Kanyon ailesine dahil oldu ve yıllardır aşkla yaptığı mesleğine ilk adımını attı. Mars Athletic Club’ta ki 7 yıllık kariyerinden sonra şu an grup derslerine Maçka Jatomi, Bellevue Jatomi, City’s Jatomi, Astoria Jatomi’lerde devam etmektedir.

Murat Maosai, Muratcan Üner, Shaun Thompson, Micheal King, Lawrence Biscontini, Calvin Wiley ve Douglas Brooks gibi İstanbul’un ve dünyanın kariyeri en parlak fitness uzmanları ile çalışma fırsatı buldu.

AFFA ve ACSM de dahil olmak üzere dünyaca ünlü sertifika programlarına katılan Murat Bür; gymstick, gravity, kinesis, pilates ve yoga gibi alanlardaki uzmanlığını belgeledi.

Sırasıyla 2010 Idea Fıtness Conventıon, 2010 Vıpr Master Traıner Educatıon London, 2011 Idea Fıtness Conventıon, 2011 Athletes’ Performance Mentorshıp Phase 1, 2012 Idea Fıtness Conventıon, 2012 Rımını Wellness Ve Gray Instute Pta Global gibi mesleğine dair dünyanın en iyi eğitimlerine katıldı.

Bizzat kendi geliştirdiği BÜR-60-90, Skınny Jeans Workout, Slım Fıt gibi sonuç aldıran grup dersi konspetleri ile yazılı ve görsel basında yer aldığı gibi, MAC G-Mall ve MACFIT Ataköy şubelerindeki yüzlerce üyenin beğenisini kazandı.

Murat Bür; gerek grup derslerinde gerekse personal training seanslarında, sporcunun kendi vücut ağırlığı ile olan çalışmalarını ön planda tutarak, daha ince ve kaslı vücut yapısına DOĞAL yollarla kavuşma ilkesini yaşatmaya devam ediyor.

Ayrıca mesleğine olan tutkusunu ve merakını, sağlıklı yemek tarifleri vererek pekiştiriyor.

16 mayıs 2013 tarihinde skinny jeans workout dvd'si d&r'larda satışa sunuldu.

Murat Bür, her vücut tipinin genetik olarak farklı kodlandığı, bu sebeple oluşturulacak egzersiz programlarının farklı vücut tiplerine uygun olması gerektiği görüşünde. Bu temel prensipten yola çıkarak yarattığı dvd’ler, sporu yaşam biçimi haline getirmeyi amaçlamasının yanı sıra Türk kadınının form vermekte en çok zorlandığı kalça, karın ve bacak bölgelerini çalıştırmaya yönelik egzersizleri de içeriyor. Özel bir egzersiz bandı ile yapılacak egzersizler, düzenli uygulanması halinde 10 haftada sonuç verdirecek şekilde tasarlandı.

Ayrıca parklardaki fitness aletlerinin kullanımına yönelik kılavuz niteliğindeki Parklarda Spor DVD’si açık havada spor yapmayı tercih edenlere hitap ediyor.

Kitapları :
2016 - Murat Bür'le Mutlu Tarifler
2015 - X25 Extreme - 25 Dakikada 500 Kalori Yakın ( DVD)
2014 - Murat Bür ile parklarda spor DVD'si
2014 - Bür 60-90
2013 - Murat Bür ile Skinny Jeans Workout


Kaynak:Biyografi.info

Murat Bür videoları

Tüm Murat Bür videoları

Murat Bür kitapları

Tüm Murat Bür kitapları

Murat Bür için yapılan aramalar

Murat Bür, Murat Bür biyografi, Murat Bür hayatı, Murat Bür özgeçmişi, Murat Bür hakkında, Murat Bür doğum yeri, Murat Bür fotoğraf, Murat Bür video, Murat Bür resim, Murat Bür kimdir?, Murat Bür kaç yaşında?, Murat Bür nereli, Murat Bür memleketi